Судове рішення #9662624

Справа №  2-584/10 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

„04” червня 2010 року        Калуський міськрайонний суд

                             Івано-Франківської області

в складі:  головуючого  судді Якиміва Р.В.

           секретаря          Заткальницької Н.І.

за участю  позивача           ОСОБА_1

представника відповідача      Бойко З.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Калуші справу за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства „ЗАТ Лукор” про стягнення компенсації за не видачу молока на роботах із шкідливими умовами праці та стягнення моральної шкоди, суд-

ВСТАНОВИВ:

що позивач звернувся до суду з даною позовною заявою до відповідача в якій просить стягнути в його користь 986 гривень  компенсації на придбання молока та моральну шкоду в розмірі 5000 гривень.

    Свої вимоги позивач мотивує тим, що він працює слюсарем контрольно - вимірювальних приладів і автоматики 6-го розряду управління автоматизації ЗАТ «Лукор».

Колективним договором, укладеним адміністрацією ЗАТ «Лукор» з трудовим колективом в особі профспілок, передбачена видача молока та лікувально - профілактичного харчування на роботах зі шкідливими умовами праці. Працівникам управління автоматизації ЗАТ «Лукор» видаються безоплатно, за встановленими нормами, молоко або інші рівноцінні продукти. Молоко видається по 0,5 л. за зміну, не залежно від її тривалості.

З лютого 2009 року він не отримує молоко, хоч до цього часу йому воно видавалось.

Вартість одного талона на молоко становить 6,8 грн. Протягом цього часу ним витрачались власні кошти на придбання молока, що, згідно вартості талону на молоко, з урахуванням виходу по змінах, становить 986 грн.( 145 змін х 6,8 грн.), а саме:

в лютому 2009 року - 6 змін, в березні 2009 року - 0 змін,

в квіті 2009 року - 14 змін, в травні 2009 року - 14 змін,

в червні 2009 року - 6 змін, в липні 2009 року - 8 змін,

в серпні 2009 року - 16 змін, в вересні 2009 року -17 змін,

в жовтні 2009 року - 14 змін, в листопаді 2009 року - 9 змін, в грудні 2009 року - 15 змін, в січні 2010 року - 10 змін,

в лютому 2010 року - 16 змін.

 Всього: 145 змін.

Так як відповідач не дотримується виконання вимог ЗУ «Про охорону праці», трудового законодавства та колективного договору, то він звернувся в КТС з питанням невиконання умов колективного договору, щодо охорони праці, а саме відмови видачі молока та лікувально - профілактичного харчування. Не отримавши відповіді на свою заяву, він змушений звертатись з даним позовом до суду.

Крім того, відповідачем завдано йому моральну шкоду, яка полягає в тому, що його не було забезпечено молоком, так як він працює в шкідливих умовах праці, що призвело до додаткових зусиль для організації праці в шкідливих умовах. Через недотримання вимог щодо охорони праці, погіршився його загальний стан здоров'я: неодноразово він перебував на амбулаторному лікуванні. Тобто, неналежні умови праці та недотримання відповідачем ЗК «Про охорону праці» стали причиною завданої йому моральної шкоди. Розмір моральної шкоди визначає в сумі 5000 ( п'ять тисяч) грн.

Просить суд позов задовольнити та стягнути в його користь 986 гривень компенсації на придбання молока, стягнути моральну шкоду в розмірі 5000 гривень та витрати за надання правової допомоги.

    Позивач в судовому засіданні позов підтримав та пояснив суду, що на даний час він не перебуває у шкідливих умовах праці, так як перебуває в кабінеті, де відсутні будь-які шкідливі речовини. Просить суд позов задовольнити.

    Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала повністю. Вказує, що відповідно до "Порядку безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці"  чітко виписана процедура видачі молока і інших рівноцінних продуктів.

    Зокрема, підприємства самостійно визначають перелік працівників, яким рекомендується видача молока і така видача здійснюється виключно підприємством та на території даного підприємства в спеціальних приміщенням і придбання за свій кошт молока чинним законодавством не передбачено.

        Згідно цього ж Порядку видача молока передбачена тільки в дні фактичної зайнятості робітника на роботах, які пов'язані з виробництвом чи застосуванням хімічних речовин. У зв'язку з ліквідацією з 01.01.2009р. управління автоматизації Розпорядженням № 7 від 05.03.09р. було визначено місце перебування позивача в каб. 317-2, 3 поверх, корпус 751, а саме: приймальня (офісне приміщення), де відсутні будь-які шкідливі речовини. Виходячи з цього, позивач починаючи з лютого 2009р. по даний час не виконував завдань пов'язаних з виробництвом чи використанням хімічних речовин, які входять до Переліку, а тому талони на молоко позивачу не видавались за відсутністю підстав.

Також Підприємство знаходиться за межами міста, а тому у позивача відсутня будь-яка можливість придбання, тому позивач не міг витрачати власні кошти на придбання молока.

Що стосується моральної шкоди, то вважає її безпідставною, оскільки Позивачем не зазначено, в чому полягає моральна шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю заподіяно позивачеві шкоду, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується, ніяких доказів, які б підтверджували позовні вимоги щодо моральної шкоди, позивачем не наведені та до матеріалів справи не долучені.

Просить в задоволенні позову відмовити за безпідставністю позовних вимог.

Суд, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов безпідставний і не підлягає до задоволення з таких підстав.

    Відповідно до "Порядку безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці" затвердженого постановою Держкомпраці СРСР та Президіума ВЦСПС N 731/П-13, 16.12.1987р. встановлено, що підприємства (об'єднання) самостійно вирішують усі питання, пов'язані з безкоштовною видачею робітникам та службовцям молока або інших рівноцінних харчових продуктів (далі-молоко), на основі "Переліку хімічних речовин, при роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів", затвердженого Міністерством охорони здоров'я СРСР 4 листопада 1987 року N 4430-87, і з урахуванням наступних умов:

а)     молоко видається по 0,5 літра за зміну незалежно від її тривалості в дні фактичної зайнятості   працівника   на   роботах,   пов'язаних   із   проведенням   або   застосуванням хімічних речовин, передбачених у Переліку;

б)     видача і  вживання молока повинні здійснюватися в буфетах, їдальнях або в спеціально обладнаних відповідно до санітарно-гігієнічних вимог приміщеннях;

в)     не допускати оплату молока грішми, заміну його іншими товарами й продуктами ( крім рівноцінних - кефіру, ряжанки, мацоні і т.д.), видачу молока за одну або кілька змін уперед, так само як і за минулі зміни, і відпуск його додому;

г)     працівникам, що одержують безкоштовно лікувально-профілактичне харчування у зв'язку з особливо шкідливими умовами праці, молоко не видається.

В судовому засіданні, встановлено, що позивач перебуває у трудових відносинах з відповідачем та працює на посаді слюсарем з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики і автоматизованих систем управління автоматизації ЗАТ „Лукор”.

Згідно наказу № 412а від 28 жовтня 208 р. управління автоматизації ЗАТ „Лукор” ліквідовано з 01.01.2009 р.

Згідно довідки вид. ЗАТ „Лукор” № 26/1-96 від 13.05.2010 р. вбачається, що ОСОБА_1 не перебуває у шкідливих умовах праці, так як управління автоматизації ліквідоване з 01.01.2009 р. наказом № 423 від 03.11.2008р. та місце перебування останнього визначено кабінет 317-2 корпусу 751 (офісне приміщення), де відсутні будь-які шкідливі речовини (а.с.53), Копія наказу № 423 від 03.11.2008р. (а.с.54,55).

Згідно довідки ЗАТ „Лукор” № 26/1-87 від 27.04.2010 р. відповідач з лютого 2009 року не залучається до виконання жодних робіт, а постійно перебуває в прийомній кабінету 317-2 де відсутні будь-які шкідливі речовини. ОСОБА_1 з лютого 2009 року по даний час не виконував завдань зв'язаних з виробництвом або використанням хімічних речовин, які входять до "Переліку хімічних речовин, при роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів", а тому талони на молоко з лютого 2009р. по даний час йому не видавались та не видаються (а.с.45).

Також позивачем в судовому засіданні не доведено, що протягом зазначеного часу ним витрачались власні кошти на придбання молока.

Таким чином, суд вважає що порушень умов Колективного договору та Закону України "Про охорону праці" не допущено, а тому у задоволенні цієї вимоги слід відмовити.

Що стосується заявленої вимоги про відшкодування моральної шкоди в сумі 5000 грн., то вона також безпідставна, оскільки, позивачем не доведено, що шкода йому завдана саме неправомірними діями відповідачів, та перебуває в прямому причинно-наслідковому зв’язку з ними.

На підставі викладеного, ст.161, 166, 221, 237-1 КЗпП України, ст.7 ЗУ „Про охорону праці”, Постанови Пленуму Верховного Суду України " Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" №4 від 31.03.1995р., "Порядку безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці" затвердженого постановою Держкомпраці СРСР та Президіума ВЦСПС N 731/П-13, 16.12.1987р. керуючись ст. 60, 213-215 Цивільного процесуального Кодексу України, суд,-

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства „ЗАТ Лукор” про стягнення компенсації за не видачу молока на роботах із шкідливими умовами праці та стягнення моральної шкоди відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подачі заяви то апеляційне оскарження або апеляційна скарга не була подана у строк рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.

Суддя:

  • Номер: Б/н 865
  • Опис: про визнання рішення органу управління частково недійсним
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-584/10
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Якимів Роман
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.10.2015
  • Дата етапу: 05.10.2015
  • Номер:
  • Опис: про перерахунок та нарахування пенсії по інвалідності, що настала із-за каліцтва внаслідок Чорнобильської катастрофи
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-584/10
  • Суд: Гадяцький районний суд Полтавської області
  • Суддя: Якимів Роман
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.04.2010
  • Дата етапу: 07.05.2010
  • Номер: 2-584/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ та зобов'язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-584/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Якимів Роман
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.07.2010
  • Дата етапу: 15.07.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація