Судове рішення #9658651

Справа № 22- 9636/ 2009p     Головуючий у 1- інстанції:   Мягкоход Ю.В.  

Доповідач : Кравець В.А.

          УХВАЛА

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

10 листопада 2009 року   колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду м. Києва  в складі: Головуючої - Кравець В.А. Суддів - Мараєвої Н.Є., Слободянюк С.В. При секретарі - : Гладун Х.А.

Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Солом »янського районного суду м Києва від 15 липня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_4 до Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства оборони України, третя особа:ДАЗТ «Укрзалізниця» про відшкодування шкоди, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивачі звернулися в суд з зазначеним позовом до відповідачів, в якому просили ухвалити рішення про стягнення з останніх матеріальної та моральної шкоди.

Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 15 липня 2009 року позовну заяву залишено без розгляду на підставі п.3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України у зв'язку з повторною неявкою позивачів в судове засідання .

На вказану ухвалу  ОСОБА_2   подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу суду скасувати , посилаючись на її невідповідність нормам процесуального права.

Заслухавши доповідь судді Кравець ВЛ., пояснення осіб, що з'явилися в судове ' засідання   ,   обговоривши   доводи   апеляційної  скарги,   перевіривши  законність   і обґрунтованість постановленої ухвали, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга   до задоволення не підлягає з наступних підстав:

В обґрунтування ухвали про залишення заяви без розгляду , суд послався на те, що 06.04.2009 p., 21.05.2009 р. та 15.07.2009 p. позивачі не з'явились та не забезпечили явку свого представника , хоча про день та час їх проведення повідомлені належними чином.    

Висновок суду є вірним та ґрунтується на законі.

Наслідки неявки в судове засідання особи , яка бере участь у справі передбачені статтею 169 ЦПК України , в частині третьої якої зазначено, що у разі повторної неявки в судове засідання позивача , повідомленого належним чином , без поважної причини або неповідомлення ним про причину повторної неявки , якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає заяву без розгляду.

Дані положення закріплені і в п.3 ч.1 ст. 207 ЦПК , яка регулює порядок і підстави постановления ухвали про залишення заяви без розгляду.

Постановлюючи ухвалу, суд послався на те, що позивач ОСОБА_2, який також є представником позивачки ОСОБА_4 за довіреністю, будучи належним чином повідомленим про день і час розгляду справи , не з'явився на судові засідання 06.04.2009 p., 21.05.2009 р. та 15.07.2009 р.

 Колегія погоджується з висновком суду щодо належного повідомлення ОСОБА_2 про день і час судових засідань, зазначених вище , оскільки такий висновок об»єктивно підтверджений як зворотними повідомленнями , так і розписками , даними в судодових засіданнях при відкладенні розгляду справи (а. с. 235, 237, 262-263).

Посилання апелянта на те , що суд залишив позов без розгляду в той час , коли ОСОБА_2 перебував на лікарняному і це є поважною причиною неявки в судові засідання суд не приймає до уваги , оскільки лікарняний лист відкрито 14.07.2009 p., перед третім судовим засіданням , в яке не з»явився позивач, натомість дві попередні неявки не були нічим обґрунтовані та причини їх суду відомо не було, як не було відомо і про відкриття лікарняного листка 14.07.2009 р.

Відповідно до ч.2 ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явилися в судове засідання без поважних причин.

Проте, позивач, будучи тричі обізнаним про судові засідання , всупереч вимогам ст..77 ЦПК України не повідомив суд про причини неявки 06.04.2009 p., 21.05.2009 р. та 15.07.2009 р.

Таким чином , аналізуючи наведене вище, колегія суддів приходить до висновку про відсутність порушення судом процесуального права при постановленні ухвали про залишення без розгляду заяви , тому підстав до її скасування колегія суддів не вбачає.

Залишення заяви без розгляду не позбавляє такого позивача повторно звернутися до суду з тотожним позовом, якщо він дійде висновку про необхідність судового захисту своїх порушених, оспорюваних чи невизнаних прав;

Керуючись ст. ст.   312 - 315 ЦПК України колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу  ОСОБА_2- відхилити. Ухвалу Солом»янського районного суду м Києва від 15 липня 2009 року в справі залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена протягом двох місяців до Верховного Суду України шляхом подачі касаційної скарги до цього суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація