УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Справа № 22-4727/09 Головуючий у 1 інстанції: Дубінін В.І.
Доповідач: Штелик С.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2009 року м. Київ
колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва
в складі : головуючого судді: Штелик С.П.
суддів: Горелкіної НА., Ратнікової В.М.
при секретарі: Ленській І.І.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Деснянського районного суду м. Києва від 02 квітня 2009 року про повернення заяви про перегляд рішення Деснянського районного суду м. Києва від 18 січня 2007 року за нововиявленими обставинами у справі за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованого Трускавецького санаторію «Батьківщина» та Комунального закладу «Львівська обласна клінічна лікарня», треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Заслухавши доповідь судді Штелик С.П., пояснення осіб, обговоривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Деснянського суду від 02 квітня 2009 року заяву ОСОБА_1 про перегляд рішення Деснянського районного суду м. Києва від 18 січня 2007 року за нововиявленими обставинами у справі за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованого Трускавецького санаторію «Батьківщина» та Комунального закладу «Львівська обласна клінічна лікарня», треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про відшкодування матеріальної та моральної шкоди повернуто заявнику.
Не погоджуючись з такою ухвалою, ОСОБА_1 звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу суду скасувати. При цьому посилається на те, що ухвала суду є незаконною, винесена з порушенням норм процесуального права.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обгрунтованість постановленої ухвали, колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 361 ЦПК України рішення або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, а також судовий наказ можуть бути переглянуті у зв'язку з нововиявленими обставинами.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Відповідно до ч. 4 ст. 364 ЦПК України заява про перегляд рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами за формою і змістом повинна відповідати вимогам ЦПК України щодо оформлення заяв до суду першої інстанції. Зокрема, у заяві повинні бути зазначені нововиявлені обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд рішення, ухвали чи судового наказу, і дата їх відкриття, та посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 11 березня 2009 року суд залишив заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами без руху і надав строк для усунення недоліків, та зобов'язав до 30.03.2009 року зазначити обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення і дату їх відкриття або встановлення, посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин. Також, суд зобов»язав ОСОБА_1 надати копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі.
27.03.2009 року заявник надала до суду на виконання ухвали доповнення, в якому зазначила обставини, які вона вважала нововиявленими, зазначила дату їх відкриття, та послалась на докази, що підтверджують, на її думку, наявність нововиявлених обставин. Також надала копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що у суду першої інстанції не було підстав для повернення даної заяви заявниці. Суду першої інстанції слід було вирішити дане питання по суті.
Таким чином, проаналізувавши вищевикладене, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги заслуговують на увагу, оскаржувана ухвала суду підлягає
скасуванню, справу слід направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 312, 313, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Деснянського районного суду м. Києва від 02 квітня 2009 року скасувати.
Справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців шляхом подання до цього суду касаційної скарги.