УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22 ц-5799/2009 Головуючий суддя у 1-й інстанції-Єлісєєва Т.Ю.
Категорія – 30 Доповідач - Гоков П.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2009 року Апеляційний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого Глущенко Н.Г.
суддів: Гокова П.В., Перцової В.А.
при секретарі: Білоконь Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 20 серпня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_4 про стягнення моральної шкоди -
ВСТАНОВИЛА:
Зазначеною ухвалою позовна заява ОСОБА_3 про стягнення шкоди - за клопотанням відповідача - передана за підсудністю до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська для розгляду її по суті за місцем спричинення шкоди .
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати цю ухвалу, а справу передати до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська за місцем своєї реєстації та фактичного проживання , посилаючись на недотримання матеріальних та процесуальних норм.
Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість оскаржуваної ухвали, колегія суддів доходить висновку, що апеляційну скаргу необхідно задовольнити частково.
Позивач звернувся до суду за місцем проживання відповідача, тобто не скористався правом подати позов за місцем спричинення шкоди. У судовому засіданні він не ініціював питання про передачу справи іншому суду, тобто не змінив свої наміри в цій частині..
Суд не звернув увагу на зазначені обставини..
За такої ситуацій , на думку колегії, ухвалу необхідно скасувати, а справу - передати тому ж суду для повторного вирішення клопотання щодо підсудності справи.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 312 ЦПК України, колегія суддів , -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково. Ухвалу Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 20 серпня 2009 року скасувати.
Справу направити до того ж суду для вирішення клопотання відпвідача щодо підсудністю справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.