У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
9 червня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді Кірюхіної М.А.
суддів Адаменко О.Г.
Руснак А.П.
при секретарі Бініашвілі Б.Ш.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до відкритого акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Кримавтотранс», треті особи – Сакська міська рада, виконавчий комітет Сакської міської ради, про встановлення земельного сервітуту, за апеляційною скаргою голови правління відкритого акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Кримавтотранс» - Грицак Т.Ф. на ухвалу Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 9 квітня 2010 року,
В С Т А Н О В И Л А:
12 листопада 2009 року ОСОБА_5 звернувся до Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства (далі ВАТ) «Акціонерна компанія «Кримавтотранс», треті особи – Сакська міська рада, виконавчий комітет Лакської міської ради, про встановлення земельного сервітуту на право проходу до будівлі, розташованої по АДРЕСА_1, з боку суміжного користувача земельної ділянки по АДРЕСА_2 – ВАТ «Кримавтотранс».
Ухвалою Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 9 квітня 2010 року задоволено клопотання позивача про призначення судової будівельно-технічної експертизи. Провадження у справі зупинено на час проведення експертизи.
Не погодившись із зазначеною ухвалою в частині зупинення провадження у справі, голова ВАТ «Акціонерна компанія «Кримавтотранс» подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу про зупинення провадження у справі на час проведення експертизи, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права.
Зокрема, представник відповідача зазначає, що будівельно-технічна експертиза, на період проведення якої суд зупинив провадження у справі, є неналежним доказом. Крім того, всупереч вимогам частини 3 ст. 210 ЦПК України суд не мотивував своє рішення про призначення експертизи.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників позивача і відповідача, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга є необґрунтованою і не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Зупиняючи провадження у справі за позовом ОСОБА_5 до ВАТ «Акціонерна компанія «Кримавтотранс», треті особи – Сакська міська рада, виконавчий комітет Сакської міської ради, про встановлення земельного сервітуту, на час проведення судової будівельно-технічної експертизи, суд першої інстанції керувався пунктом 5 частини 1 ст. 202 Цивільного процесуального кодексу України.
З таким рішенням суду першої інстанції погоджується колегія суддів, оскільки воно відповідає нормам процесуального права.
З матеріалів справи вбачається, що судом по справі за позовом ОСОБА_5 до ВАТ «Акціонерна компанія «Кримавтотранс», треті особи – Сакська міська рада, виконавчий комітет Сакської міської ради, про встановлення земельного сервітуту для вирішення ряду питань, які мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузях будівництва і землеустрою, призначено судову будівельно-технічну експертизу.
Відповідно до пункту 5 частини 1 ст. 202 Цивільного процесуального кодексу України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Отже, ухвала суду в частині зупинення судом провадження у справі є обґрунтованою і відповідає вимогам пункту 5 частини 1 ст. 202 ЦПК України.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для скасування ухвали суду в частині зупинення провадження у справі, оскільки зводяться до незгоди з рішенням суду щодо призначення експертизи, але в цій частині ухвала суду не є предметом апеляційного перегляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 304, 307, пунктом 1 ст. 312, ст. ст. 313, 314, 315, 317 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу голови правління відкритого акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Кримавтотранс» - Грицак Т.Ф. відхилити.
Ухвалу Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 9 квітня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді: