ПОСТАНОВА
Іменем України
03 червня 2010 р. м. Київ
Суддя апеляційного суду Київської області Авраменко М.Г. з участю
прокурора - Бєляєва Д.П.
захисника - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 і протестом прокурора на постанову Обухівського районного суду Київської області від 20 квітня 2010 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, -
встановив:
постановою Обухівського районного суду Київської області від 20 квітня 2010 року
ОСОБА_2
ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженця с. Мирівка, Кагарлицького
району, Київського області
українця, громадянина України,
одруженого, з вищою освітою,
працюючого Кагарлицьким міським головою
прож. АДРЕСА_1
визнано винним в скоєнні правопорушення, передбаченого п. «а» ч.2 ст.1 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та звільнено від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП.
ОСОБА_2 визнано винним в тому, що він перебуваючи на посаді Кагарлицького міського голови та будучи уповноваженим на виконання функцій держави, у зв’язку із виконанням таких функцій в період з 24.07.2009року по 28.12.2009року незаконно одержував послуги від юрисконсульта виконавчого комітету Кагарлицької міської ради ОСОБА_3 щодо представництва його інтересів як фізичної особи при розгляді цивільної справи за його позовом Кагарлицьким районним судом до ОСОБА_4 про захист честі, гідності, ділової репутації і стягнення моральної шкоди.
ОСОБА_3 представляла його інтереси як фізичної особи за дорученням за рахунок робочого часу, оплачуваного з місцевого бюджету.
На вказану постанову Кагарлицький міжрайонний прокурор подав протест, а ОСОБА_2 апеляційну скаргу.
Прокурор, вважаючи постанову суду першої інстанції в частині звільнення ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності, незаконною просить її скасувати та прийняти нову постанову.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_2 порушив основні обов’язки посадових осіб місцевого самоврядування, чим підірвав авторитет на престиж органів та посадових осіб, недовіру з боку громадян.
ОСОБА_2 в апеляційній скарзі ставить вимогу про скасування постанови суду і закриття провадження у справі. Зазначає в апеляції, що до суду він звертався з метою захисту честі та гідності та компенсації нанесених йому збитків при виконанні ним обов’язків міського голови, а не з метою отримання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг, як про це вказано в оскаржуваній постанові.
Крім того в позовній заяві однозначно вказано, що він є міським головою, що принижено його честь, гідність та ділову репутацію як міського голови і в зв’язку з виконанням ним своїх безпосередніх посадових обов’язків.
Як юридична особа звернутися до суду він не міг, оскільки міський голова не є юридичною особою. Крім того юридична особа взагалі не може звертатися до суду за захистом честі та гідності.
Вислухавши міркування прокурора, який підтримав доводи протесту і його вимоги та заперечував вимоги апеляційної скарги, пояснення ОСОБА_2 і його захисника про відсутність складу адміністративного правопорушення в діях міського голови, перевіривши матеріали справи, підстав для задоволення протесту прокурора і апеляції правопорушника не знаходжу, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи висновок суду першої інстанції про вчинення ОСОБА_2 корупційного діяння передбаченого п «а» ч.2 ст.1 Закону України «Про боротьбу з корупцією» є обґрунтованим і ґрунтується на доказах, що є у справі, які суд перевірив і дав їм належну оцінку.
ОСОБА_2 є особою на яку поширюється дія вказаного закону. ОСОБА_3 є його підлеглою. Інтереси ОСОБА_2 в суді вона представляла в робочий час, що підтверджується копією довіреності, документами про облік робочого часу, копіями журналу судових засідань.
Доводи апеляції про відсутність в діях ОСОБА_2 складу корупційного правопорушення є безпідставними і спростовуються матеріалами справи. При розгляді справи вони були перевірені судом першої інстанції і були спростовані.
Вимоги протесту прокурора задоволенню не підлягають, оскільки вони є неконкретними. Із змісту резолютивної частини не вбачається яке саме рішення повинен прийняти апеляційний суд у новій постанові.
Суд першої інстанції в достатній мірі навів мотиви на підставі яких він звільнив ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. 294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Протест Кагарлицького міжрайонного прокурора і апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Обухівського районного суду Київської області від 20 квітня 2010 року щодо ОСОБА_2 без змін.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду
Київської області М.Г. Авраменко
З оригіналом згідно. Суддя: М.Г. Авраменко