Судове рішення #9656146

Справа № 22ц-5395    2010 рік                                                          Головуючий у 1 інстанції Кононихіна Н.Ю.

Категорія 48                                                                                       Доповідач    Пономарьова О.М.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    15 червня  2010 року              Апеляційний суд Донецької області в складі:

        головуючого судді   Пономарьової О.М.

        суддів                         Прокопчук Л.М., Бондаренко Л.І.,

        при секретарі            Валуйському В.А.,

за  участю відповідача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку

цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до  ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини за апеляційною скаргою відповідача  ОСОБА_1 на рішення Червоногвардійського районного суду  м. Макіївки Донецької області від 2 лютого 2010 року , -

в  с  т  а  н  о  в  и  в:

    15 вересня   2009 року  ОСОБА_3, яка  в жовтні 2009 року змінила прізвище на ОСОБА_2, звернулася до  суду з позовом до відповідача  про  стягнення з нього аліментів на утримання  неповнолітньої дитини, посилаючись на те,  що вони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 3 жовтня 2008 року і від шлюбу  мають  доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. З лютого 2009 року сторони разом не проживають, дитина живе з матір’ю. На утримання дитини відповідач не надає матеріальної допомоги, тому просила стягнути з відповідача аліменти на дитину в розмірі ј  частки з усіх видів його доходу щомісяця   з дня звернення до суду і до повноліття дитини.

Рішенням Червоногвардійського районного суду  м. Макіївки Донецької області від 2 лютого 2010 року задоволені позовні вимоги ОСОБА_2 і  на її користь з ОСОБА_1 стягнуті аліменти на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частини від усіх видів його доходів, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з 15 вересня 2009 року.; на користь держави стягнуто судовий збір – 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи – 30 грн..

Не погодившись з рішенням суду, ОСОБА_1 звернувся до апеляційного суду Донецької області з апеляційною скаргою, в якій просить  скасувати рішення   суду та  ухвалити нове рішення, яким припинити сплату аліментів на 5 місяців,  оскільки  суд першої інстанції не врахував його майновий стан, що у нього на утриманні є ще одна неповнолітня дитина, якій він надає допомогу.

    В судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 підтримав доводи своєї апеляційної скарги і просив її задовольнити.

Позивачка ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася,   про час та місце судового  розгляду повідомлена належним чином, просила розглядати справу у її відсутність.

    Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення відповідача, дослідивши матеріали цивільної справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає , що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що сторони    перебувають в зареєстрованому шлюбі і мають дитину -  доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, на утримання  якої відповідач не надає матеріальної допомоги.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Законом (ст. 182 СК)  передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує 1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.    

Суд дійшов висновку про те, що  відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання  дитини  у відповідності до вимог ст. 183 СК України у ј  частці від доходу щомісяця  до досягнення дитиною повноліття,  але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку .

Проте повністю з таким  висновком суду  погодитись не можна.    

Суд правильно виходив з  вимог закону про те, що  батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття і встановивши, що відповідач  працює, має постійний дохід у вигляді грошового забезпечення в розмірі 2033,27 грн.,  суд  на підставі ст. 183 СК України  стягнув аліменти у  частці  від щомісячного доходу.

Але визначаючи розмір частки аліментів, суд не в повній мірі врахував вимоги  ст. 182 СК України, що відповідач має ще сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, якого, відповідно до  вимог ст. 180 СК України,  також зобов’язаний утримувати  до досягнення повноліття і якому в добровільному порядку надає матеріальну допомогу.

За таких обставин, з урахуванням матеріального становища відповідача, доводів його апеляційної скарги, апеляційний суд  вважає можливим   змінити рішення суду та зменшити розмір стягнутих аліментів  на користь позивачки до 1/6 частки  доходів  відповідача щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Доводи апеляційної скарги про те, що відповідач за рішенням суду виплачував аліменти на утримання дружини під час її вагітності і продовжував в добровільному порядку виплачувати після народження дитини до грудня 2009 року, а тому з цього часу і потрібно стягувати аліменти, не впливають на правильність рішення суду. Відповідно до вимог ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 309, 316 ЦПК України, апеляційний суд, -

 в и р і ш и в :

    Апеляційну скаргу  ОСОБА_1 частково задовольнити.

Рішення Червоногвардійського районного суду  м. Макіївки Донецької області від 2 лютого 2010 року   в частині стягнення з ОСОБА_1 аліментів змінити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця міста Кривий Ріг Дніпропетровської області, на користь ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_5,  аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/6  частки від усіх видів його доходів, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з 15 вересня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.

В решті рішення суду залишити без змін.

Рішення   набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили .

    Головуючий:                             Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація