Судове рішення #96534
Справа № 22- 5280\ 2006 р

Справа № 22- 5280\ 2006 р.                          Головуючий 1 інстанції Клешньов О.І.

Категорія 21                                                       Доповідач Висоцька В.С.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

29 червня    2006 року                          м. Донецьк

Апеляційний                             суд               Донецької                    області

в складі:

Головуючого     ВИСОЦЬКОЇ В.С.

суддів      БІЛЯЄВОЇ О.М., ОСИПЧУК О.В.

при секретарі    ВЕРШКОВІЙ С.М.

з участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача КОЛИХОВОЇ О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Калінінському районному суді м. Горлівки на рішення Калінінського районного суду м. Горлівки Донецької області від 5 квітня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Калінінському районі м. Горлівка Донецької області (далі Фонд)   про відшкодування моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Калінінського районного суду м. Горлівка Донецької області

від 5 квітня 2006 року позов ОСОБА_1 до відділення виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та

професійних захворювань України в Калінінському районі м. Горлівки Донецької

області     про відшкодування моральної шкоди був задоволений частково,   на

користь позивача   з відповідача було стягнуто моральну шкоду у розмірі   30 000 гривень.

В апеляційній скарзі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в Калінінському районі м. Горлівки Донецької області просить скасувати рішення суду, постановити нове яким відмовити в задоволенні позову, оскільки висновком МСЕК не встановлений факт спричинення позивачу моральної шкоди, та позивач не надав суду доказів завдання йому моральної шкоди. В судовому засіданні представник відповідача КОЛИХОВА О.М. підтримала апеляційну скаргу.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заперечував проти задоволення скарги, просив скаргу відхилити, рішення залишити без змін.

1

 

Ухвалюючи рішення, суд першої інстанції встановив, що позивачу завдано моральну шкоду професійним захворюванням: він не може вести звичайний спосіб життя, порушені його нормальні життєві зв"язки, вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Оскільки по справі встановлено втрату позивачем 60 % професійної працездатності, суд визначив та стягнув із відповідача 30 000 грн. моральної шкоди.

Апеляційний  суд вважає,  що  апеляційна- скарга підлягає  відхиленню,  а рішення суду - залишенню без змін з наступних підстав.

За змістом ст.ст. 1,21, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України покладено обов'язок відшкодовувати застрахованим особам моральну шкоду за наявності факту заподіяння йому цієї шкоди. Зазначені норми не містять яких-небудь інших додаткових умов щодо відшкодування моральної шкоди.

Доводи апеляційної скарги про відсутність наявності' факту заподіяння позивачу моральної шкоди спростовуються матеріалами справи.

З матеріалів справи вбачається, що позивач тривалий час працював на підприємствах вугільної промисловості, під впливом систематичного і тривалого впливу шкідливих факторів, що властиві вугільній промисловості, у нього розвилося професійне захворювання - вібраційна хвороба та хронічний бронхіт (а.с.5). Відповідно до висновку МСЕК від 21.10.2002 року позивачу вперше встановлена стійка втрата працездатності 50 % у зв'язку з профзахворюванням ( а.с. 3), висновком МСЕК від 20.10.2003 року у зв"язку з погіршенням здоров"я встановлено стійка втрата працездатності 60% (а.с.4).

Згідно історії хвороби позивач страждає на хронічні захворювання , неодноразово проходив курс стаціонарного лікування, відчуває фізичний біль (а.с. 12-20).

За таких обставин суд дійшов правильного висновку про наявність у позивача права вимагати відшкодування моральну шкоди, заподіяної здоров"ю, за нормами Закону України „Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Доводи апеляційної скарги про відсутність заподіяння моральної шкоди відповідно до висновку МСЕК від 21 грудня 2005 року не відповідають вимогам п.З ст. З 4 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», згідно з яким моральна (немайнова) шкода відшкодовується потерпілому за його заявою з викладом характеру заподіяної моральної шкоди та за поданням відповідного висновку медичних органів лише у тому випадку, коли потерпілому не була спричинена втрата професійної працездатності та споростовується вищезазначеними материалами справи.

Визначаючи розмір суми, що підлягає стягненню на відшкодування моральної шкоди, суд урахував, що професійним захворюванням позивачу завданий фізичний біль, стан здоров"я позивача погіршився, він не може вести звичайний

 

спосіб життя, що призвело до порушення його нормальних життєвих зв"язків, вимагає від нього додаткових зусиль для організації свого життя й з дотриманням вимог ч.З ст.34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" визначив таке відшкодування в розмірі ЗО 000 грн.

Доводи апеляційної скарги що припинення дії Закону Законом України „Про державний бюджет на 2006 рік" неспроможні та не дають підстав для відмови в задоволенні позову.

За таких підстав апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду залишенню без змін, як таке, що відповідає нормам матеріального та процесуального закону.

Керуючись ст.ст. З 07 - 316 ЦПК України, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Калінінському районі м. Горлівка Донецької області відхилити.

Рішення Калінінського районного суду м. Горлівка Донецької області від 5 квітня   2006 року   залишити без зміни.

Стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Калінінському районі м. Горлівки Донецької області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 1,50 грн, на користь державного підприємства „Судовий інформаційний центра": код ЄДРПОУ 30045370 розрахунковий рахунок 26001014180002 банк : відкрите акціонерне товариство „Банк Універсальний" м. Львів МФО 325707.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення.

Касаційна скарга може бути подана протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою   апеляційного суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація