ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
м. Носівка 08 червня 2010 р.
Носівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого – судді Киреєва О.В.,
з участю секретаря Верби О.С.,
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_4. Після її смерті залишилося спадкове майно: житловий будинок АДРЕСА_1 Вона являється спадкоємцем майна покійної по заповіту. Спадкоємцями по закону є її (позивача) сестри ОСОБА_2 та ОСОБА_3. На її утриманні знаходиться недієздатний син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, інвалід І групи. Після смерті матері стан здоров’я сина погіршився, через це вона (позивач) вчасно не подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала, пояснила, що вона з 2000 року призначена опікуном сина ОСОБА_5, який є інвалідом з дитинства, який потребує стороннього догляду та нагляду. Коли померла мати, то стан сина погіршився, вона (ОСОБА_1) не мала змоги приїхати в нотаріальну контору.
В судове засідання відповідачі не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили, направили заяви, в яких зазначили, що позов визнають, звертатися до суду з заявами про прийняття спадщини не будуть, просили справу розглядати без їх участі.
Суд, розглядає справу у відсутності відповідачів, оскільки немає потреби заслуховувати їх особисті пояснення, в справі достатньо документів для розгляду її по суті, позивач погодилась на заочний розгляд справи.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть.
Відповідно до ст. 1223 ЦК України ОСОБА_1, як особа, яка зазначена в заповіті, має право на спадкування після смерті ОСОБА_4
В судовому засіданні встановлено, що спадкоємцями майна померлої ОСОБА_4 по закону є ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які мають право на обов’язкову частку в спадщині.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не звернулися до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини після смерті матері, не будуть звертатися до суду з заявами про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, що підтверджується повідомленням нотаріальної контори та заявами відповідачів.
Суд приходить до висновку про те, що позивач з поважних причин пропустила строк подачі заяви, а тому їй необхідно визначити додатковий строк три місяці для подачі заяви для прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 1223, 1272 ЦК України, ст. 213, 215, 226, 228 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 три місяці додаткового строку, починаючи з дня набрання рішенням законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
На рішення позивачем може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про перегляд заочного рішення відповідачами може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя О.В.Киреєв