ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
м. Носівка 14 червня 2010 р.
Носівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого – судді Киреєва О.В.,
з участю секретаря Верби О.С.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Носівської міської ради про визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
ОСОБА_2 звернулася до суду з даним позовом, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, після смерті якої залишилось спадкове майно – земельна ділянка. Спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняла ОСОБА_4 (мати позивача), яка оформила в нотаріальній конторі право власності на земельну ділянку, але Державного акту на земельні ділянки не отримала. ІНФОРМАЦІЯ_2 її мати ОСОБА_4 померла. Після смерті матері залишилося спадкове майно: земельна ділянка площею 0,5063 га, яка розташована на території Носівської міської ради Чернігівської області. Вона є спадкоємцем майна по закону після смерті матері, спадщину прийняла, оформила у приватного нотаріуса право власності на житлові будинки. Оформити право власності на земельну ділянку не може, так як Державний акт на землю покійній не видавався.
Позивач просила визнати за нею право власності на земельну ділянку, яка належала ОСОБА_4
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала, пояснила, що ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті матері, оформити право власності на земельну ділянку не може. Покійна мати позивача отримала в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку після смерті ОСОБА_3, але Державний акт на земельну ділянку не виготовила.
В судове засідання представник Носівської міської ради не з'явився, на адресу суду направив заяву, в якій позов визнав та просив справу розглядати без участі представника сільської ради.
В судове засідання представник третьої особи не з'явився, про причини неявки до суду не повідомив, про час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд розглядає справу у відсутності представника відповідача та третьої особи, оскільки в матеріалах справи достатньо документів для її розгляду по суті, представник позивача погодилась на заочний розгляд справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши письмові докази, вважає необхідним позов задовольнити з наступних підстав.
Згідно з свідоцтвом про смерть ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 отримала в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку, але Державний акт на земельну ділянку не виготовлявся.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 володіла та користувалася земельною ділянкою площею 0,5063 га для будівництва та обслуговування жилого будинку та ведення особистого підсобного господарства, яка розташована в АДРЕСА_1
З матеріалів справи видно, що померла ОСОБА_4 була рідною матір’ю ОСОБА_2, що підтверджується копіями свідоцтв про народження та укладення шлюбу.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах.
ОСОБА_2 фактично прийняла спадщину після смерті матері.
З матеріалів спадкової справи померлої ОСОБА_4 видно, що ОСОБА_2 звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, отримала в приватного нотаріуса свідоцтво про право на спадщину за законом на житловий будинок, інших спадкоємців після смерті ОСОБА_4 немає.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України ОСОБА_2, як особа віднесена до першої черги спадкоємців по закону, має право на спадкування після смерті матері.
Аналізуючи добуті й досліджені докази, суд вважає, що є всі підстави для визнання ОСОБА_2 власником спадкового майна, яке належало ОСОБА_4
Керуючись ст.ст. 213, 215, 226, 228 ЦПК України, ст. 328, 1225, 1261 ЦК України, суд, –
вирішив:
Позов ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 власником земельних ділянок площею 0,5063 га, які знаходяться в АДРЕСА_1, на які був виданий Державний акт серії 1-ЧН № 018838.
На рішення позивачем може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя О.В.Киреєв