Судове рішення #9647586

РІШЕННЯ

Іменем України

      м. Носівка                                                                                 11 червня 2010 р.     Носівський  районний суд Чернігівської області  в складі:

        головуючого – судді Киреєва О.В.,        

        з участю   секретаря  Верби О.С.,  

з участю заявника, представників заявника ОСОБА_1, ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин та факту прийняття спадщини,

встановив :

ОСОБА_3 звернулася до суду з даною заявою, в якій зазначила,  що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла її баба ОСОБА_4, після смерті якої відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 ОСОБА_4 заповіла будинок ОСОБА_5. ОСОБА_5 спадщину не прийняв, відбував покарання у місцях позбавлення волі. ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_5 помер. Після смерті ОСОБА_4 спадщину прийняла вона (заявник), вступила в управління і володіння майном. Вона (заявник) похоронила бабу, доглядає за будинком, обробляє земельну ділянку, зберігає всі документи ОСОБА_4 Оформити спадщину в нотаріальній конторі вона (ОСОБА_3) не може, так як не збереглися документи про народження її матері ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5, вона (заявник) не може підтвердити родинні зв’язки з ОСОБА_4 Для оформлення спадщини їй необхідно встановити факт родинних відносин та факт прийняття спадщини.

В судовому засіданні заявник заяву підтримала, пояснила, що її баба ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_3. За життя вона склала заповіт, яким заповіла свій будинок її (заявника) брату ОСОБА_5 Брат спадщину не прийняв, перебував у місцях позбавлення волі. Спадщину після смерті баби прийняла вона, зберігає документи покійної, проживає у спадковому будинку, обробляє город. Квартиру, в якій вона (заявник) прописана, залишила дітям, які проживають там з сім’ями.         Оформити в нотаріальній конторі право власності на майно покійної вона (заявник) не може, так як у неї відсутнє свідоцтво про народження її матері, вона не може підтвердити родинні зв’язки з бабою, їй в судовому порядку необхідно довести факт прийняття спадщини.

В судове засідання представник заінтересованої особи – Носівської міської ради не з'явився, на адресу суду направив заяву, в якій не заперечував проти встановлення для ОСОБА_3 факту родинних відносин та прийняття спадщини, просив справу розглядати без участі представника міської ради.

В судове засідання представник заінтересованої особи – відділу РАЦС Носівського РУЮ не з’явився, про час та дату розгляду справи був повідомлений належимо чином.

Суд розглядає справу у відсутності представника відділу РАЦС, оскільки нема потреби заслуховувати його особисті пояснення.

    Вивчивши і дослідивши матеріали справи, заслухавши  пояснення  заявника, представника заявника ОСОБА_2, допитавши свідків, суд приходить до висновку, що дана заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з копією актового запису про смерть ОСОБА_4 померла                              ІНФОРМАЦІЯ_3.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 залишила заповіт, яким заповіла будинок АДРЕСА_1 ОСОБА_5

Відповідно до ст. 553 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) спадкоємець  вважається таким, який відмовився від спадщини, який не здійснив жодної з дій, які б свідчили про прийняття спадщини.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 не вступив в управління та володіння майном, не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, тобто він вважається таким, який відмовився від спадщини.  

Згідно з копією свідоцтва про смерть ОСОБА_5 помер                                        ІНФОРМАЦІЯ_4.

Згідно з копією рішення Носівського районного суду від 10 червня 2009 року було відмовлено у встановленні факту прийняття спадщини ОСОБА_5 який помер ІНФОРМАЦІЯ_4, після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3

Відповідно до ст. 529 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) внуки спадкодавця являються спадкоємцями по закону, якщо на час відкриття спадщини нема в живих того із їх батьків, який був би спадкоємцем.

Згідно з копією свідоцтва про смерть ОСОБА_6 померла                                        ІНФОРМАЦІЯ_5.

В судовому засіданні свідки  ОСОБА_8 та ОСОБА_9 дали показання про те, що вони добре знали сім’ю заявниці. ОСОБА_6, яка померла у ІНФОРМАЦІЯ_5 була дочкою ОСОБА_4. Після смерті ОСОБА_4 ОСОБА_3 похоронила її, проживала у будинку покійної, обробляла земельну ділянку. Свідки стверджували, що ОСОБА_3 в даний час постійно мешкає в                 с. Жовтень у будинку покійної баби, обробляє присадибну ділянку, до неї приїжджають діти.  

Показання свідків суд визнає належними і допустимими доказами, оскільки  вони добуті відповідно до чинного законодавства, узгоджується з іншими доказами, підтверджують обставини, на які  посилалася заявник.

В судовому засіданні оглянуто фотографію, з якої видно, що з ліва на право зображені ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_5 та ОСОБА_3.

Добуті докази підтверджують те, що померла ОСОБА_4  являлася  рідною мамою померлої ОСОБА_6 та рідною бабою заявника.

Відповідно до ст. 549 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) спадкоємець, який фактично вступив в управління та володіння спадковим майном вважається таким, що прийняв спадщину.

В судовому засіданні добуто докази про те, що ОСОБА_3 вступила в управління та володіння спадковим майном, тобто фактично прийняла спадщину після смерті баби.

Встановлення даних фактів має для заявника юридичне значення, так як дозволяє їй реалізувати своє право на спадкове майно, яке належало бабі.

 Керуючись ст.ст. 529, 549, 553 ЦК УРСР (в редакції 1963 року), ст. 256 ЦПК України, суд,  –

ВИРІШИВ:

      Заяву ОСОБА_3 задовольнити.

    Встановити факт, що ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3, була рідною бабою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Носівка.

    Встановити факт, що ОСОБА_3 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.  

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом  десяти днів з дня його  проголошення, а апеляційна скарга – протягом двадцяти  днів  після  подання  заяви  про апеляційне оскарження.

Суддя                                                О.В. Киреєв

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація