ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
14 червня 2010 р. Справа № 2-а-2512/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Жданкіна Наталія Володимирівна розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Приватного підприємства "Вектор-4"
до: Вінницького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, посадової особи Вінницького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів-Мазуренко Алли Федорівни
про: визнання дій протиправними та зобов'зати вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Приватного підприємства "Вектор-4" до Вінницького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, посадової особи Вінницького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів-Мазуренко Алли Федорівни про визнання дій протиправними та зобов'зати вчинити певні дії.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що заявлений позивачем позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить визнати дії посадової особи -Вінницького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів-Мазуренко Алли Федорівни протиправними щодо складання акта перевірки №55 від 02.06.2010р.
Таким чином, суд приходить до висновку, що акт перевірки є лише службовим документом, який стверджує факт проведення планової виїзної перевірки та є носієм доказової інформації про виявлення порушень вимог законодавства.
Відповідно до Роз’яснень Президії Вищого арбітражного суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов’язаних з визнанням недійсними актів державних та інших органів" № 02-5/35 від 26.01.2000 р. (з наступними змінами та доповненнями) акт державного чи іншого органу —це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов’язковий характер для суб’єктів цих відносин.
Натомість, акт оформлення результатів перевірок не є актом нормативно-правового характеру, його висновки не породжують прав і обовязків, а тому він не може бути рішенням державного органу у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб’єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Отже, необхідною та єдиною ознакою справи адміністративної юрисдикції має бути публічно-правовий спір.
Враховуючи, що акт ревізії не породжує жодних правовідносин між сторонами, не має ознак рішення суб"єкта владних повноважень, а тому зазначений вище спір не підпадає під визначення публічно-правового та не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 109, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "Вектор-4" до Вінницького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, посадової особи Вінницького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів-Мазуренко Алли Федорівни про визнання дій протиправними та зобов'зати вчинити певні дії.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна
З оригіналом згідно
Суддя
Секретар