Судове рішення #9640167

Справа № 2-146/2010 р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                 

    20 травня 2010 року                                               м. Новомиргород

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:

                                    головуючого судді - Іванова Д.Л.,

                                    при секретарі - Таран С.М.,

                                               за участю представника позивача  -  Боровських Л.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргород цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства « Райффайзен Банк Аваль » до  ОСОБА_3 про стягнення  кредитної заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

         

              Представник ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» звернулась до суду з позовом до  ОСОБА_3 про стягнення  кредитної заборгованості, вказуючи на те, що 23 червня 2008 року року між ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» та відповідачем  укладено кредитний договір, згідно якого ВАТ «Райффайзен Банк Аваль»  надав   ОСОБА_3 споживчий кредит у розмірі 6700 грн., які відповідач зобов’язався повернути до  23 червня 2014  року.  

 

  У позові також зазначається, що ОСОБА_3, в порушення умов договору та взятих на себе зобов’язань, фактично з жовтня 2009 року припинив погашення кредиту та сплату відсотків, у зв’язку з чим, на момент звернення ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» до суду за відповідачем утворилась заборгованість у розмірі 6956, 13 грн.

  У зв’язку з цим, ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», інтереси якого представляє Борповських Л.А. просить стягнути з ОСОБА_3 зазначену суму заборгованості по кредиту, а також всі судові витрати пов’язані з розглядом  справи.

                       

             Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала, просила його задовольнити, посилаючись на обставини викладені у позові.

            Оповіщений у встановленому порядку про час і місце розгляду справи відповідач ОСОБА_3 двічі в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

 Відповідно до ст. 169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів.

 Згідно ст. 224 ч.1 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який   належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

      Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, при  цьому судом роз’яснено його право на розгляд справи у звичайному порядку, а також зміст ч.3 ст. 224 ЦПК України.

      В судовому засіданні встановлено, що зобов'язальні відносини сторін у даній справі ґрунтуються на кредитному договорі № 014-09.5-83705 укладеного 23 червня 2008 року між ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» та ОСОБА_3, згідно з яким відповідач отримав 6700 грн. на рівні 27 % річних на строк до 23 червня 2014  року.

                  Відповідно до п. 5 « Порядок погашення кредиту …« ОСОБА_5 зобов’язався  в обумовлений договором строк погашати кредит та сплатити відсотки за його користування шляхом внесення обов’язкових щомісячних платежів у встановлений термін та у випадку неналежного виконання взятих на себе зобов’язань на першу вимогу Банку сплатити штрафні санкції, з якими він погодився підписавши договір.

     Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк, або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язуються надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити відсотки.

   

     Відповідно до положень ст. 509, 526 ЦК України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони ( кредитора ) певну дію, у тому числі і сплатити гроші, а кредитор має право вимагати від боржника виконання обов’язку.

    Зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

              За змістом   положень ст.ст. 610, 612, 625 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання.

                Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

                Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.

     В порушення зазначених умов кредитного договору ОСОБА_5 у визначений  термін кредит не повернув, відсотки за його користування не сплатив, у зв’язку з чим заборгованість відповідача на момент звернення банку до суду становить       6959, 13 грн., яка складається з основної суми боргу у розмірі 5866, 30 грн., відсотків за його користування у розмірі  639, 52 грн., 453, 31 грн. штрафних санкцій за невиконання зобов'язань по договору, що підтверджується наявними у справі письмовими доказами, а саме графіком погашення та розрахунком заборгованості ( а.с. 8, 12 ).

 Враховуючи вищезгадане, суд вважає, що позовні вимоги ПАТ «Райффайзен Банк Аваль » до ОСОБА_3   про стягнення кредитної заборгованості ґрунтуються на Законі, відповідають характеру цивільно-правового спору і підлягають задоволенню.

      Розмір понесених позивачем судових витрат пов’язаних з розглядом справи підтверджується наявними у справі документами і відповідно до ст.79,  88 ЦПК України  також  підлягають стягненню з відповідача.

 

Керуючись ст. ст. 11, 208-218, ЦПК України, ст. 509, 526, 541, 543, 554, 610, 612, 625, 1054 ЦК України,

                                                               ВИРІШИВ:

              Позов Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» до   ОСОБА_3 про стягнення  кредитної заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 проживаючого в АДРЕСА_1  на користь Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» - 6959, 13 грн. кредитної заборгованості.

Стягнути з ОСОБА_3 проживаючого в АДРЕСА_1 на користь публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» 69, 59 грн. судового збору та 120 грн. витрат на  інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.  

 Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

   Форма і зміст заяви про перегляд заочного рішення повинні відповідати вимогам  ст. 229 ЦПК України.

    Рішення суду набирає законної сили в загальному порядку після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

        Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

   Заява про апеляційне оскарження     та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Кіровоградської області через Новомиргородський районний суд.

 

Суддя Новомиргородського районного суду

Кіровоградської області                                                                                  Іванов Д.Л.

  • Номер: 22-ц/780/564/16
  • Опис: Сєрєбрєннікова Д.В. до Садового товариства "Озерний" про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-146/10
  • Суд: Апеляційний суд Київської області
  • Суддя: Іванов Дем'ян Леонідович
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.12.2015
  • Дата етапу: 10.02.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація