Судове рішення #9638929

                                                                                                                 Справа № 2-1045/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

                    08 червня 2010 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області в складі : головуючого судді Федько С.П.,

                    при секретарі Ковальовій О.Г.,

                    за участю представника позивача ЗАТ «Горлівськтепломережа»  Єжової Н.С.,

                    відповідача ОСОБА_2,

                    представника третьої особи Комунального підприємства «Мрія» Спіциної В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ЗАТ «Горлівськтепломережа» до  ОСОБА_2, третя особа Комунальне підприємство «Мрія», про  стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання,  

В С ТА Н О В И В:

                    Позивач Закрите акціонерне товариство  «Горлівськтепломережа» звернувся з позовом до ОСОБА_2 про  стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання,  в якому вказав, що відповідач проживає за адресою АДРЕСА_1. Починаючи з травня   2006 року по  січень 2009 року позивач надав йому послуги з теплопостачання.  Відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує вартість наданих йому послуг. Станом на 30 січня 2009 року заборгованість  за послуги з теплопостачання склала 2865 грн. 39 коп.  Позивач просив стягнути з відповідача цю суму.  

                    У судовому засіданні представник позивача Єжова Н.С., яка діє за довіреністю підтвердила   позовні вимоги, мотивуючи їх аналогічно викладеним в позовній заяві. Воа також пояснила, що відповідач  згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 67, 68 ЖК України зобов’язаний сплачувати вартість житлово-комунальних послуг в строки, встановлені договором або законом. Строк оплати – щомісячно не пізніше  10 числа кожного наступного місяцю, що встановлено  п. 17 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями», затвердженими постановою КМУ від 08 жовтня 1992 року № 572. Договір на поставку теплової енергії зобов’язаний укладати відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець послуги, яким є КП «Мрія».  Позивач являється виробником послуг. Розпорядженням Донецької обласної державної адміністрації від 12 лютого 1996 року № 72 «Про зміни порядку розрахунку населення за надані житлово-комунальні послуги» встановлено, що на території Донецької області оплата за комунальні послуги здійснюється по окремих особистих рахунках безпосередньо підприємствам, які надають послуги.  ЗАТ «Горлівськтепломережа» уклало договори з КП «Мрія»  про забезпечення населення тепловою енергію, згідно з якими  оплата  населенням за тепло здійснюється квартиронаймачами поставнику послуг. Відповідач отримав послуги з теплопостачання. Факт надання послуг підтверджується актами підключення опалення в житловому будинку АДРЕСА_1, які підписані представниками позивача та комунального підприємства. Вартість послуг з теплопостачання  визначена по затверджених в установленому порядку тарифах.

                    У судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 проти позову заперечував, мотивуючи наступним. Вважає, що позивач Закрите акціонерне товариство  «Горлівськтепломережа» не має права вимагати сплати за надані послуги з теплопостачання через відсутність договору між ним та відповідачем та між відповідачем та КП «Мрія». Надані представниками акти на підключення будинку до мереж теплопостачання  не є, на його думку, належними доказами, оскільки реально не відображають постачання теплової енергії саме до його квартири. Відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж несе КП «Мрія». Через несправність до цього часу внутрішньобудинкової системи теплопостачання відповідач фактично не отримував послуг.

                    Представник третьої особи Комунального підприємства «Мрія» Спіцина В.О., яка діє за довіреністю, зазначила, що за наявністю доказів заборгованості відповідача за надані йому послуги з теплопостачання, сума заборгованості повинна бути стягнута з нього на користь позивача.

                    Суд , заслухавши осіб, які беруть участь у справі,  дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що вимоги позивача   підлягають задоволенню з наступних підстав.

                    З матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_2 являється споживачем теплової  енергії за адресою АДРЕСА_1. Це підтверджується копією особистого рахунку за НОМЕР_1, довідкою КП «Горлівське міське бюро технічної інвентаризації»  від 13 січня 2010 року №  33, згідно з якою  право власності на квартиру зареєстровано за ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу від 07 травня 1999 року, посвідченого Першою Горлівською державною нотаріальною конторою за реєстром № 1-710.

                    Відповідно до п. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року № 1875 (далі Закон № 1875) обов’язок укласти договір на надання житлово-комунальних послуг покладений на споживача, якими є відповідачі. Виконавець, яким є визначене органом місцевого самоврядування на підставі п.п. 4 п. 1 ст. 7 Закону № 1875 КП «Мрія», зобов’язаний підготувати договір на основі типового договору.   Відповідачі не навели доказів того, що  зверталися в установленому законом порядку до Виконавця послуг та отримали відмову в укладенні договору. Це свідчить про те,  що відповідальність за наслідки, пов’язані з відсутністю договору, в тому числі, права на відшкодування моральної шкоди, пов’язаної з неякісними послугами,  несе споживач. Як випливає із змісту Закону № 1875, ЗАТ «Горлівськтепломережа» (далі ЗАТ) не є виконавцем, а являється виробником послуг з теплопостачання, тому не несе відповідальності за відмову від укладення договору на надання послуг з теплопостачання. Порядок сплати населенням за послуги виробнику та його право вимагати цієї сплати за надані послуги передбачений Розпорядженням голови Донецької  обласної державної адміністрації від 12 лютого 1996 року № 72, яке не суперечить чинному законодавству, в тому числі, ст.ст. 64, 67 ЖК України, «Правилам користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями», затвердженими постановою КМУ від 08 жовтня 1992 року № 572, якими затверджений обов’язок сплачувати за надані комунальні послуги; Закону України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 року в редакції від 01 грудня 2005 року № 3161 (далі Закон № 3161), яким встановлена можливість наявності правовідносин між споживачем та виконавцем, виробником без письмового договору;  розділу ІI Закону № 1875, п. 3 ст. 20 цього ж Закону, яким передбачений обов’язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

                    Відповідно до ст. 11 ЦК України  цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов’язків, зокрема, є договори та інші правочини…У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов’язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної республіки Крим або органів місцевого самоврядування. Відповідно до ст. 218 ЦК України недодержання сторонами письмової форми правочину, яка встановлена законом, не має наслідком його недійсність, крім випадків, встановлених законом. Якщо правочин, для якого законом встановлена його недійсність у разі недодержання вимоги щодо письмової форми, укладений усно і одна із сторін вчинила дію, а друга сторона підтвердила її вчинення, зокрема, шляхом прийняття виконання, такий правочин у разі спору може бути визнаний судом дійсним.

                    В судовому засіданні встановлено, що позивачем були надані послуги, що підтверджується  актами на підключення опалення в житловому будинку АДРЕСА_1  в місті Горлівці від 20 жовтня 2006 року, від 17 жовтня  2007 року, від 06 листопада 2008 року, від 22 жовтня 2009 року,  які були підписані представниками позивача та комунального підприємства. Вартість послуг з теплопостачання, наданих позивачем, відповідно до ст. 67 ЖК України, п.п. 20, 21 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 року № 630 (далі Правила № 630), визначена по затверджених в установленому порядку тарифах.

                    Відповідач не надав доказів про відмову ним від послуг, як і не надав доказів, що ці послуги були не якісні або надані не в повному обсязі.

                    Таким чином, доводи відповідача, що відсутність письмового договору, а також неякісність послуг позбавляє позивача права вимагати сплату за надані послуги, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні.

                    З наданих позивачем доказів, зокрема, копії особистого рахунку НОМЕР_1 вбачається, що розмір заборгованості відповідача за послуги з теплопостачання за адресою АДРЕСА_1  дорівнює  2865.39  грн. Заперечень щодо розміру заборгованості від відповідачів не надійшло.

                     Отже, позов на дану суму як законний та обгрунтований підлягає задоволенню.  

                     З відповідача підлягає стягненню судові витрати на користь держави та                        Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області відповідно до положень ст. 88 ЦПК України.

                     На підставі вищенаведеного, ст.ст. 60, 70 СК України,  ст. ст.   210, 319, 322 ЦК України, ст.ст. 64, 67 ЖК України, «Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями», затверджених постановою КМУ від 08 жовтня 1992 року № 572,  Закону України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 року в редакції від 01 грудня 2005 року № 3161, Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року № 1875, Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 року № 630, керуючись ст.ст. 10, 11, 57- 60, 79, 84, 88, 213, 214, 218, 223 ЦПК України,

В И Р І Ш И В :

                        Позовні вимоги  ЗАТ «Горлівськтепломережа»  до   ОСОБА_2 про  стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання задовольнити.

                        Стягнути з ОСОБА_2  на користь ЗАТ «Горлівськтепломережа» в рахунок заборгованості за послуги з теплопостачання  за період  з  травня   2006 року по січень  2009 року 2865 (дві тисячі вісімсот шістдесят п’ять)  грн. 39 коп.  

                       Стягнути  з ОСОБА_2   на користь  держави  судові витрати по сплаті судового збору в розмірі  51 грн.

                       Стягнути з ОСОБА_2    на користь  Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

                        Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (десяти днів з дня проголошення рішення) заяву про апеляційне оскарження не буде подано або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст. 294 ЦПК України (протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження).

                        Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подання заяви про оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                                               С.П. Федько                                                                                                                                                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація