Судове рішення #9638928

                                                                                                                 Справа № 2-1045/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

                    25  травня 2010 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області в складі : головуючого судді Федько С.П.,

                    при секретарі Ковальовій О.Г.,

                    за участю представника позивача ЗАТ «Горлівськтепломережа»  ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ЗАТ «Горлівськтепломережа» до  ОСОБА_2 про  стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання,  

В С ТА Н О В И В:

                      Позивач ЗАТ «Горлівськтепломережа» звернувся з позовом до  ОСОБА_2   про  стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання,  в якому вказав, що відповідач проживає за адресою АДРЕСА_1. Протягом з липня 2006 року по  липень 2009 року позивач надав послуги з теплопостачання.  Відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує вартість наданих  послуг. Станом на 01 вересня 2009 року заборгованість  за послуги з теплопостачання склала  1244 грн. 16 коп., просить стягнути з відповідача цю суму.

                      У судовому засіданні представник позивача, яка діяла за довіреністю, підтвердила   позовні вимоги, мотивуючи їх аналогічно викладеним в позовній заяві. Вона також пояснила, що відповідач  згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 67, 68 ЖК України зобов’язаний сплачувати вартість житлово-комунальних послуг в строки ,встановлені договором або законом. Строк оплати – щомісячно не пізніше  10 числа кожного наступного місяцю, що встановлено  п. 17 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями», затвердженими постановою КМУ від 08 жовтня 1992 року № 572. Договір на поставку теплової енергії зобов’язаний укладати відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець послуги, яким є КП «Кіровський».  Позивач являється виробником послуг. Розпорядженням Донецької обласної державної адміністрації від 12 лютого 1996 року № 72 «Про зміни порядку розрахунку населення за надані житлово-комунальні послуги» встановлено, що на території Донецької області оплата за комунальні послуги здійснюється по окремих особистих рахунках безпосередньо підприємствам, які надають послуги.  ЗАТ «Горлівськтепломережа» уклало договори з КП «Західний» про забезпечення населення тепловою енергію, згідно з якими  оплата  населенням за тепло здійснюється квартиронаймачами поставнику послуг. Відповідач отримав послуги з теплопостачання та сплачує їх вартість відповідно з наданими квитанціями, чим фактично визнає наявність між ним та позивачем  цивільно-правових відносин. Вартість послуг з теплопостачання  визначена по затверджених в установленому порядку тарифах.

                      Відповідач  проти позову заперечував та пояснив, що вимоги позивача є необґрунтованими, оскільки з лютого 2004 року батареї в його квартирі стали холодними. В березні 2005 року була визначена причина -  зашлакованість батарей. На той час заборгованості у ньго не було. Влітку 2005 року батареї були демонтовані, він самостійно їх промив. Також виявилось, що були зашлаковані крани перед батареями. На його прохання змонтувати систему «напрямую» керівництво житлово-експлуатаційної організації – КП «Західний» -  відмовило. Опалювальні прилади не встановлені до цього часу.  За цей період у нього утворилась заборгованість перед тепломережею. Вважає, що не повинен оплачувати за послуги, які він не отримував.

                     Суд, заслухавши осіб, які беруть участь у справі,   дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що вимоги позивача  підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

                     З матеріалів справи вбачається, що відповідач являється споживачем теплової  енергії за адресою АДРЕСА_1. Це підтверджується довідкою КП «Горлівське міське бюро технічної інвентаризації» від 13 січня 2010 року № 35, згідно з якою квартира АДРЕСА_1 належить  ОСОБА_3, ОСОБА_2 на підставі  свідоцтва про право власності на житло від 20 квтіня 1995 року, видане відділом приватизації держилфонду виконкому міської ради за рішенням № 139 від 19 квтіня 1995 року. Згідно із свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідно до наданого відповідачем свідоцтва про право на спадщину за законом від  17 вересня 2002 року, виданого державним нотаріусом Першої Горлівської державної нотаріальної контори, зареєстрованого в реєстрі за № 3211, він успадкував другу половину квартири, однак право власності не зареєстроване.

                     Порядок сплати населенням за послуги виробнику, яким є ЗАТ «Горлівськтепломережа»,  та його право вимагати цієї сплати за надані послуги передбачений Розпорядженням голови Донецької  обласної державної адміністрації від 12 лютого 1996 року № 72, яке не суперечить чинному законодавству, в тому числі, ст.ст. 64, 67 ЖК України, «Правилам користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями», затвердженими постановою КМУ від 08 жовтня 1992 року № 572, якими затверджений обов’язок сплачувати за надані комунальні послуги; Закону України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 року в редакції від 01 грудня 2005 року № 3161 (далі Закон № 3161), яким встановлена можливість наявності правовідносин між споживачем та виконавцем, виробником без письмового договору;  розділу ІI Закону № 1875, п. 3 ст. 20 цього ж Закону, яким передбачений обов’язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

                     В судовому засіданні встановлено, що позивачем були надані послуги, а відповідачем не  були сплачені послуги з теплопостачання , що підтверджується копією особистого рахунку за НОМЕР_1. Відповідач не надав доказів про відмову ним від послуг, як і не надав доказів, що ці послуги були не якісні або надані не в повному обсязі.

                     Посилання відповідача на неможливість отримання ним послуг від позивача з причини відключення його квартири від мережі централізованого опалення як на підставу відмови в позові не може бути прийнято судом, оскільки відповідно до  Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 № 4 (далі Порядок), який був чинним на час виникнення спору, передбачений певний порядок та умови   відмови  споживача  від централізованого теплопостачання, який відповідачем був порушений. Відповідно до  п.п. 1.2; 2.1; 2.2.1  Порядку для реалізації  права споживача  на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення  споживачів від мереж ЦО і ГВП (далі Комісія). Для вирішення питання відключення окремих приміщень житлового будинку від мереж централізованого опалення власник, наймач (орендар) приміщення повинен звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.  При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання  технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП. Як вбачається з відповіді  начальника Управління  житлово-комунального господарства Горлівської міської ради Г.В. Худякової від 30 квітня  2010 року № 22 1160/01 дані стосовно надання дозволу на відключення  від системи  централізованого опалення за адресою АДРЕСА_1, відсутні.  

                          Факт надання позивачем послуг на будинок №  24 по вул. Остапенка  відповідачем не спростований. Вартість послуг з теплопостачання, наданих позивачем, відповідно до ст. 67 ЖК України, п. 10 Правил  надання  населенню послуг водо-, теплопостачання і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 30 грудня 1997 року № 1497 (далі Правила № 1497), п.п. 20, 21 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 року № 630 (далі Правила № 630), визначена по затверджених в установленому порядку тарифах, стосовно яких відповідачем не надані заперечення.  

                         Таким чином, доводи відповідача, що не отримання ним теплової енергії у відключеній від мережі централізованого опалення квартирі позбавляють позивача права вимагати сплату за надані послуги, не ґрунтуються на законі.

                         З наданих позивачем доказів, зокрема, копії особистого рахунку НОМЕР_1,  вбачається,  що розмір заборгованості за послуги з теплопостачання за адресою АДРЕСА_2 за період з жовтня 2006 року по липень 2009 року дорівнює 1244.16 грн.

                         За даними БТІ відповідачу належить  1/2 частина квартири. Право власності на другу половину за ним не зареєстровано.

                         Відповідно до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно обов’язковій реєстрації прав підлягає право власності на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб. Згідно зі ст. 331 ЦК України  «Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації».

                         Згідно зі  ст. 360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов’язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у платі податків, зборів (обов’язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов’язаннями, пов’язаними із спільним майном.

                        За таких обставин, позов підлягає частковому задоволенню в розмірі, пропорційному частці відповідача в нерухомому майні, тобто, 1/2.  

                        Відповідач заперечень щодо суми заборгованості не надав. Отже, сума, яка підлягає стягненню з відповідача на користь позивача в рахунок заборгованості за послуги з теплопостачання за період з  жовтня  2006 року по липень 2009 року включно повинна дорівнюватиме 622.08 грн. (1244.16: 2).

                        У стягненні решти суми необхідно відмовити за відсутності правових підстав.  

                        З відповідача необхідно також стягнути судові витрати по сплаті судового збору та витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи відповідно до порядку, встановленого ст. 88 ЦПК України.  

                        На підставі вищенаведеного, ст.ст. 60, 70 СК України,  ст. ст.   210, 331, 360 ЦК України, ст.ст. 64, 67 ЖК України, «Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями», затверджених постановою КМУ від 08 жовтня 1992 року № 572,  Закону України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 року в редакції від 01 грудня 2005 року № 3161, Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року № 1875, Правил  надання  населенню послуг водо-, теплопостачання і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 30 грудня 1997 року № 1497, Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 року № 630, п. п. 1.2; 2.1; 2.2.1  Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 № 4, керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 79, 84, 88, 213, 214, 218,223 ЦПК України,

В И Р І Ш И В :

                        Позовні вимоги  ЗАТ «Горлівськтепломережа»  до   ОСОБА_2 про  стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання задовольнити частково.

                        Стягнути із  ОСОБА_2  на користь ЗАТ «Горлівськтепломережа» в рахунок заборгованості за послуги з теплопостачання  за період  з  жовтня  2006 року по липень 2009 року включно  622 (шістсот двадцять дві) грн. 08 коп.  В решті позовних вимог відмовити.

                       Стягнути із  ОСОБА_2  на користь  держави  судові витрати по сплаті судового збору в розмірі  51 грн.

                       Стягнути із ОСОБА_2  на користь  Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

                        Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (десяти днів з дня проголошення рішення) заяву про апеляційне оскарження не буде подано або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст. 294 ЦПК України (протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження).

                        Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подання заяви про оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                                               С.П. Федько                                                                                                                                                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація