Судове рішення #9631065

                            У Х В А Л А                               справа № 2-а-147/10-0407

09 червня 2010 року                                                                                                                               м. Вільногірськ

          Суддя Вільногірського міського суду, Дніпропетровської області, Шаповал Г.І., розглянувши матеріали справи № 2-а-147/10-0407  за  адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Вільногірської міської ради депутатів  про визнання дій неправомірними, перерахунок та стягнення допомоги по догляду за дитиною,

                                  В С Т А Н О В И В:

    09 червня 2010 року позивач звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому прохає  визнати неправомірними дії Управління праці  та соціального захисту населення Вільногірської міської ради, стосовно невірного нарахування державної допомоги на користь позивача,  на утримання нею ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1, в період з  09.07.2007 року по 31.12.2007 року; зобов’язати відповідача  зробити перерахунок сплаченої їй державної допомоги з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року; поновити термін звернення до суду.

У відкритті провадження за даним адміністративним позовом слід відмовити тому, що за змістом позову та позовних вимог спірні правовідносини не відносяться до публічно-правових спорів, які належить розглядати, саме, за правилами Кодексу про адміністративне судочинство України (КАС України). Спірні правовідносини даної категорії розглядаються в порядку Цивільного судочинства, а не адміністративного.

         Згідно  ч.1 ст. 18  КАС України,  місцевим  загальним  судам, як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

        Згідно ч.2 ст. 4 КАС України, юрисдикція   адміністративних  судів  поширюється  на  всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно ч.2. ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо  спорів  з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим  державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової  компенсації замість них.

    Згідно ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі  якщо заяву не належить розглядати в  порядку  адміністративного судочинства, про що постановляє ухвалу; копія   ухвали  про  відмову  у  відкритті  провадження  в адміністративній справі невідкладно надсилається особі, яка подала позовну  заяву,  разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами; повторне звернення тієї ж особи до адміністративного  суду з  таким  самим адміністративним позовом,  щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

    На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 21,107-109,165,186,254 КАС України,

                              У Х В А Л И В:

    Відмовити у відкритті провадження  в адміністративній справі №2-а-147/10-0407  за  адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Вільногірської міської ради депутатів  про визнання дій неправомірними, перерахунок та стягнення допомоги по догляду за дитиною.

    Копію ухвали разом з позовною заявою  та доданими до неї документами  невідкладно надіслати  позивачеві.

    Роз’яснити позивачеві, що вона має право  звернутися  до  суду   за  правилами   цивільного   судочинства.

        Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження, або апеляційну скаргу не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду  може бути подана в Вільногірський міський суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу  може бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без подання заяви про апеляційне оскарження в строк, установлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду  та апеляційна скарга  подаються в адміністративний суд  апеляційної інстанції через Вільногірський міський суд.

            Суддя Вільногірського міського суду                                                       Г.І. Шаповал

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація