ц
Справа № 2а-8534/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхно І.В.
при секретарі - Чупіній О.В.
за участю представника позивача - Палія Є.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська
до Дніпропетровського обласного комунального підприємства Дніпрооблагрохім
про звернення стягнення на активи, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська звернувся до суду з адміністративним позовом до Дніпропетровського обласного комунального підприємства Дніпрооблагрохімпро звернення стягнення на активи.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем в порушення вимог ст. 67 Конституції України, Закону України Про систему оподаткуваннята Закону України Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондамине було сплачено суми податкових зобов’язань у встановлені законом строки. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
Представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх в повному обсязі, виходячи з положень норм Конституції України, Закону України Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, Закону України Про державну податкову службу України, та з підстав, викладених в адміністративному позові.
Відповідач у судове засідання не з’явився втретє, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України, однак, на адресу суду 25.11.2009р. та 11.12.2009р. повернулись конверти з примітками поштового відділення про причини невручення адресату –за закінченням терміну зберігання (а.с.63-67).
За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідач - Дніпропетровське обласне комунальне підприємство Дніпрооблагрохімзареєстроване рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради за № 04052092Ю0030168 від 03 серпня 2001р. (а.с. 29-30) та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про плату за землю" від 03 липня 1992 року №2535, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Статтею 13 Закону України № 2535 встановлено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Частиною 1 статті 17 Закону України № 2535 визначене, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно із статтею 27 Закону України № 2535, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Законом України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року за № 1251 встановлено, що земельний податок є обов'язковим платежем, а платниками податків та зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законодавством покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) у встановлені законом строки.
Дніпропетровське обласне комунальне підприємство Дніпрооблагрохімподало до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська податковий розрахунки земельного податку за 2008 рік на загальну суму 30 507,37 грн. (а.с. 14), за 2009 рік на загальну суму 35144,95 грн. (а.с. 11), але відповідачем не сплачено суми визначених ним у розрахунках податкових зобов'язань у встановлені законом строки.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України Про систему оподаткуваннядо загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі), зокрема, податок на додану вартість.
Дніпропетровське обласне комунальне підприємство Дніпрооблагрохімподало до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська наступні податкові декларації по податку на додану вартість:
-за червень 2008р. на загальну суму 3744,00 грн. (а.с. 9-10);
-за липень 2008р. на загальну суму 1773,00 грн. (а.с. 7-8).
Однак, підприємством не сплачено суму вище визначених ним податкових зобов’язань у встановлені законом строки.
Відповідно до пункту апп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога, у відповідності до пункту "б" пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, було відправлено відповідачу поштою першу податкову вимогу № 1/938 від 04.08.2008р. на суму 3704,26 грн. (а.с. 4), а також, другу податкову вимогу № 2/1509 від 10.09.2008р. на загальну суму 7983,72 грн. (а.с. 4).
Відповідно до пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№ 2181-III від 21.12.2000р. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
У зв’язку з неможливістю вручення податкового рішення відповідачу, на підставі пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№ 2181-III від 21.12.2000р. позивачем було складено акти № 1/938 від 08.08.2008р. та № 2/1509 від 15.09.2008р. про з’ясування причин неможливості вручення податкових вимог та розміщено вищезазначені податкові вимоги на дошці податкових оголошень Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська (а.с. 5, 6).
Таким чином, сума заборгованості зі сплати податку на додану вартість та земельного податку, є узгодженою, і набула статусу податкового боргу платника податків.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.
У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Дніпропетровського обласного комунального підприємства Дніпрооблагрохімпро звернення стягнення на активи –задовольнити.
Стягнути за рахунок активів з Дніпропетровського обласного комунального підприємства Дніпрооблагрохім(код ЄДРПОУ 31549836, адреса місцезнаходження: пр. Героїв, 81, м. Дніпропетровськ, 49049) на користь бюджету податковий борг перед бюджетом у загальній сумі 28466 (двадцять вісім тисяч чотириста шістдесят шість) грн. 71 коп., в тому числі:
на р/р 31117029700005, код ЄДРПОУ 24246786, код платежу 14010100, одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012 –6044 (шість тисяч сорок чотири) грн. 05 коп.;
на р/р 33215811700005, код ЄДРПОУ 24246786, код платежу 13050100, одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012 –22422 (двадцять дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 66 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Повний текст постанови складений 23.12.2009р.
Суддя І. В. Юхно