Судове рішення #9628143

 



ц

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД

        Справа № 2а-11107/09/0470

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

   

17 грудня 2009 року                                               м. Дніпропетровськ

головуючого судді                           Врони О.В.          

при секретарі судового засідання   Манько К.А.    

за участю представників:

представники сторін в судове засідання не з’явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином  

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу №2а-11107/09/0470

за позовом  Управління пенсійного фонду України в м.Павлоград Дніпропетровської області

до  фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в:

Управління пенсійного фонду України в м.Павлоград Дніпропетровської області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду  до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про   стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 571, 04 грн.  

Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок порушення вимог Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуваннявід 09.07.2003 року №1058-IV відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у сумі 571,04 грн.

Представник позивача подав заяву про розгляд справи за його відсутністю, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач заперечення на позовну заяву не надав, в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №73632914 про вручення судової повістки відповідачу 01.12.2009 року, №3670559 вручено 4.12.2009 року. Відповідач процесуальним правом на участь у судовому засіданні не скористався, заперечень та доказів на їх підтвердження не надав.

Розглянувши матеріали справи і доводи позовної заяви, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Фізична особа підприємець ОСОБА_1  зареєстрована в Управлінні пенсійного фонду України в м.Павлоград Дніпропетровської області, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування .

Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування№1058-IV від 09.07.2003 року та Інструкцією Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплати в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п.1 ч.1 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуваннязагальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об’єднаннях громадян, у фізичних осіб —суб’єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб —суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок).

Згідно п.2.1.1 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду Україниплатниками страхових внесків страхувальники: є роботодавці: фізичні особи —суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб —суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування —фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до п.4.1 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, розміри страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” за ставками: для платників, зазначених у підпунктах 2.1.1 (крім платників фіксованого сільськогосподарського податку) та 2.1.2 пункту 2.1 цієї Iнструкції, —33,2 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці”, виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Частиною 6 статті 20 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуваннявизначено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.

Згідно до п.5.1, п.5.14 Розділу 5 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суму яких нараховуються страхові внески.

Статтею 106 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняпередбачено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальникам в строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою).

З матеріалів справи вбачається, що відповідач надав до Управління пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області розрахунок суми страхових внесків на загальну суму 571,04 грн.

Згідно довідки наданою Управління пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області  заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків складає 571,04 грн.   Станом на час подання позову заборгованість залишається несплаченою.

Відповідно до статті 23 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняспори, що виникають із правовідносин за цим Законом, віршуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Доказів сплати заборгованості відповідачем до суду не надано, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати страхових  внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 571,04 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

п о с т а н о в и в:

         Адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про   стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1  на користь Управління пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області  заборгованість в сумі 571,04 грн. (п’ятсот сімдесят одна гривня чотири копійки).

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку встановленому ст. 186 КАС України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи .

Повний текст постанови складений 22 грудня 2009 року.

Суддя                 (підпис)                   О.В. Врона

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація