ц
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-11269/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Врони О.В.,
при секретарі судового засідання Манько К.А.
представники сторін в судове засідання не з’явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу №2а-11269/09/0470
за позовом Управління пенсійного фонду України в м.Нікополь Дніпропетровської області
до приватного підприємства “Сієста”
про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Управління пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства “Сієста” про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків.
Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок порушення вимог Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуваннявід 09.07.2003р. №1058-IV відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у сумі 1319, 30 грн.
Представник позивача в судове засідання не з’явився надавши до суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач заперечення на позовну заяву не надав, в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №81216 відповідачу 26.10.2009р. Відповідач процесуальним правом на участь у судовому засіданні не скористався, заперечень та доказів на їх підтвердження не надав.
Розглянувши матеріали справи і доводи позовної заяви, оцінивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватне підприємство “Сієста” зареєстровано в Управлінні пенсійного фонду України в м.Нікополь Дніпропетровської області, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування .
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування№1058-IV від 09.07.2003 року та Інструкцією Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплати в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п.11.11 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.
Частиною 6 статті 20 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуваннявизначено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.
Згідно до п.5.1, п.5.14 Розділу 5 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суму яких нараховуються страхові внески.
Статтею 106 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняпередбачено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальникам в строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою). Частиною 5 вказаної статті встановлено, що за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач надав до Управління пенсійного фонду України в м.Нікополь Дніпропетровської області розрахунок суми страхових внесків за липень 2009р. на загальну суму 1319,30 грн.
Згідно довідки наданою Управління пенсійного фонду України в м.Нікополь Дніпропетровської області заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків складає 1319,30 грн. До теперішнього часу заборгованість залишається несплаченою.
Відповідно до статті 23 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняспори, що виникають із правовідносин за цим Законом, віршуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Доказів сплати заборгованості відповідачем до суду не надано, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 1319, 30 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області до приватного підприємства “Сієста” про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства “Сієста” на користь Управління пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області заборгованість в сумі 1319,30 грн. (одна тисяча триста дев’ятнадцять гривень 30 копійок).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження відповідно до ст.254 КАС Укарїни та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку ст.186 КАС України.
Текст постанови в повному обсязі складений 22.12.2009р.
Суддя (підпис) О.В. Врона