АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого: Нагорняка В.А.
суддів: Мартьянової Л.І., Пащенко Л.В.,
при секретарі: Пшеничній Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 24 червня 2009 року у справі за позовом Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області про визнання незаконними дій та зобов'язання провести нарахування недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 24 червня 2009 року позов задоволено частково.
Не погодившись з даною постановою суду, Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області оскаржило її в апеляційному порядку.
Згідно ч. 1 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Згідно ч. 4 ст. 295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ч. 3 ст. 294 ЦПК України встановлено, що заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За положеннями ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі пропущення його з поважних причин.
Як вбачається з матеріалів справи, представником Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради було подано до суду заяву про розгляд справи за його відсутності (а.с. 22), тобто відповідач знав про розгляд справи, але в подальшому результатами розгляду останньої не цікавився. Так, заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду з апеляційною скаргою подав лише 13 серпня 2009 року (а.с. 32), коли строк апеляційного оскарження вже минув.
Твердження заявника про те, що процесуальний строк на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції пропущено з поважних причин є необґрунтованим.
Заявником не надано будь – яких доказів, які б свідчили про поважність причин пропуску строку.
Таким чином, колегія суддів вважає, що причин поважності пропуску строку та доказів, що їх підтверджують, заявником не надано.
За таких обставин, в поновленні строку на апеляційне оскарження необхідно відмовити, а апеляційна скарга відповідно до вимог ч. 3 ст. 294 ЦПК України підлягає залишенню без розгляду.
Враховуючи наведене та керуючись ч. 3 ст. 294 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Відмовити Управлінню праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області в поновленні строку на апеляційне оскарження постанови Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 24 червня 2009 року у справі за позовом Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області про визнання незаконними дій та зобов'язання провести нарахування недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку .
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий :
Судді :