АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого: Нагорняка В.А.
суддів: Пащенко Л.В. ,Мартьянової Л.І.
при секретарі: Пшеничній Л.ІІВ.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Апеляційного суду Вінницької області справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 08 липня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці про визнання рішення протиправним та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -
в с т а н о в и л а :
Позивачка звернулася до суду з вище зазначеним позовом. Позовні вимоги мотивовано тим, що вона є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії, інвалідом ІІІ групи. В зв'язку з прийняттям Конституційним Судом України рішення № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року їй мали перерахувати пенсію відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", однак відповідач відмовив у перерахунку пенсії , і тому вона була змушена звернутися з даним позовом до суду.
Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 08 липня 2009 року позов задоволено.
Визнано неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці у перерахунку пенсії по інвалідності згідно з ст.ст. 50, 54, 67, 71 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці провести позивачці перерахунок пенсії по інвалідності згідно з п. 4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 22.05.2008 року в розмірі 6-ти мінімальних пенсій за віком та ст. 50 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі додаткової пенсії - 50% мінімальної пенсії за віком з 22.05.2008 року.
Не погодившись з даною постановою суду, Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці оскаржило останню в апеляційному порядку.
В апеляційній скарзі відповідач просить постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм процесуального та матеріального права.
Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду без змін з наступних підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Рішення суду першої інстанції відповідає зазначеним вимогам.
Судом встановлено, що позивачка є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії, інвалідом ІІІ групи та має право на пільги і компенсації передбачені ст.ст. 50, 54, 67 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" .
В ч. 4 ст. 54 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчим: по ІІІ групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком.
Згідно з ст. 50 Закону № 796-XII від 28.02.91 року, "особам віднесеним до категорії І призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: - інвалідам ІІІ групи – 50% мінімальної пенсії за віком".
Згідно ст. 67 Закону № 231-Y від 05.10.2006 року Про внесення змін до ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії І,2,3,4, розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму".
Згідно з ст. 71 Закону № 796-XII від 28.02.91 року, (чорнобильського), "Дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону. (Закон доповнено ст. 71 згідно із Законом № 231- Y від 05.10.2006).
Згідно з рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008р. від 22.05.2008р, справа № 1-28/2008, Конституційний Суд України дійшов висновку, що законом про Державний бюджет можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, оскільки з об'єктивних причин це створює протиріччя у законодавстві, і як наслідок – скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина".
Виходячи з загальних основ законодавства України, Закони України мають вищий юридичний статус в порівнянні з нормативними актами Кабінету Міністрів, але Управління Пенсійного Фонду відмовилось зробити перерахунок пенсії відповідно з нормами діючих Законів № 796-XIІ № 3551-XІІ, порушуючи конституційні права позивачки.
Вирішуючи дану справу по суті заявлених позовних вимог, задовольняючи позов, суд першої інстанції правильно визначився у правовідносинах, що мають місце між сторонами у справі, дав належну та об’єктивну оцінку зібраним по справі доказам. Судом повно з’ясовано обставини справи, котрі мають для неї значення, висновки суду відповідають цим обставинам. Відповідно до положень ст. 212 ЦПК України судове рішення мотивовано, суд не порушив норм матеріального чи процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги судова колегія не вбачає.
Доводи апеляційної скарги необґрунтовані і висновків суду першої інстанції не спростовують, тому немає підстав для зміни чи скасування судового рішення.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці відхилити.
Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 08 липня 2009 року залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку з дня набрання ним законної сили протягом двох місяців до Верховного Суду України.
Головуючий:
Судді: