Судове рішення #9626887

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

11 червня 2010 року                                                            м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі :

Головуючого : Чорного В.І.

Суддів : Медвецького С.К., Оніщука В.В.,

при секретарі : Черепановій В.І.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою Головного Управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 4 червня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради, Управління праці та соціального захисту населення в Ленінському районі м. Вінниці № 2 про визнання дій протиправними, зобов’язання до вчинення дій,

В С Т А Н О В И Л А :

В березні 2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з вищезазначеним позовом в якому просила визнати дії відповідача протиправними та стягнути з Головного Управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради на її користь недоплачену суму щорічної допомоги на оздоровлення за 2008 рік в розмірі 1740 грн.

Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 4 червня 2009 року позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано дії Управління праці та соціального захисту населення в Ленінському районі м. Вінниці № 2 (Вишенька) в частині нарахування щорічної допомоги на оздоровлення ОСОБА_1 за 2008 рік в сумі 75 грн. протиправними та зобов’язати провести донарахування ОСОБА_1 суми щорічної допомоги на оздоровлення за 2008 рік в розмірі 1500 грн.

Визнано дії Головного Управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради в частині виплати щорічної допомоги на оздоровлення ОСОБА_1 за 2008 рік в сумі 75 грн. протиправними та стягнуто з Головного Управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради на користь ОСОБА_1 недоплачену суму щорічної допомоги на оздоровлення за 2008 рік в розмірі 1500 грн.

В апеляційній скарзі Головне Управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради просить скасувати постанову та ухвалити нове рішення, яким відмовити ОСОБА_1 в задоволенні її позовних вимог.

 Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Встановлено, що ОСОБА_1 являється особою евакуйованою із зони відчуження у 1986 році 2 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням.

Згідно ст. 48 ч. 4, ч. 7 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щорічна допомога на оздоровлення виплачується евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей, в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.

Відповідачем зазначена допомога за 2008 рік позивачу виплачувалась у червні 2008 року в сумі 75 грн. тобто у розмірі встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 28.12.2007 року ст. 48 Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» викладено в новій редакції відповідно до якої одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, щорічна допомога на оздоровлення виплачується в порядку та розмірах встановлених Кабінетом Міністрів України.

При цьому, судовою колегією враховується, що рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10 – рп/2008 положення Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік», якими змінено редакцію статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Проте, відповідно до п. 5 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України визнані неконституційними положення Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік» втратили чинність з дня ухвалення цього рішення, тобто з 22 травня 2008 року.

Крім того, за загально визначеним принципом права закріпленим у ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно – правові акти не мають зворотної дії в часі, а тому до певної події або факту застосовується той закон або інший нормативно – правовий акт, під час якого вони настали.

Відтак, орган державної влади, до компетенції якого віднесено здійснення виплат громадянам, виплатив позивачу щорічну грошову допомогу на оздоровлення в червні, тобто після ухвалення рішення Конституційним Судом України на час виплати одноразової допомоги, а саме 11.06.2008 року розмір мінімальної заробітної плати становив 525 грн. (ст. 59 Закон України «Про державний бюджет України на 2008 рік».

Суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, що вимога позивача провести виплату грошової допомоги на оздоровлення за 2008 рік є обґрунтованою, оскільки відповідачем порушено його право на отримання такої допомоги у розмірі передбаченому ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи, оскільки доказів, які спростовували б встановленні судом обставини, не надано.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів ,-

У Х В А Л И Л А  :

Апеляційну скаргу Головного Управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради відхилити.

Постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 4 червня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців до Верховного Суду України.

Судді :

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація