Судове рішення #9626885

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

04 червня 2010 року                                                            м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі :

Головуючого : Чорного В.І.

Суддів : Медвецького С.К., Оніщука В.В.,

при секретарі : Черепановій В.І.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області на постанову Ладижинського міського суду Вінницької області  від 21.10.2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И Л А :

В серпні 2009 року ОСОБА_1, звернувся в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької обласні про визнання дій неправомірними щодо відмови у проведенні перерахунку йому пенсії за віком за показниками середньої плати працівників у середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2008 рік та зобов’язання відповідача виконати певні дії щодо проведення даного перерахунку.

Постановою Ладижинського міського суду Вінницької області від 21 жовтня 2009 року позов ОСОБА_1 задоволено.

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області просить скасувати постанову та ухвалити нову постанову, якою відмовити ОСОБА_1 у задоволенні його позовних вимог.

 Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію за віком та знаходився на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області. Після призначення пенсії він продовжив працювати. На звернення про здійснення перерахунку пенсії відповідно набутого страхового стажу з моменту призначення пенсії йому було відмовлено.

Згідно ст.42 ч.4 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та підпункту 3 пункту 11 Постанови КМ України №530 від 28.05.2008 р. у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати , провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внеси та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року, перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає включенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.    2008 р., крім іншого, визнано такими , що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення статті 67 розділу1, пунктів 2-4, 6-8, 10-18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20-22, 24-34, підпунктів 1-6, 8-12 пункту 35, пунктів 36-100 розділу ІІ «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» та пункту 3 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про державний бюджет України на 2008 пік та внесення змін до деяких законодавчих актів України». Положення Закону України «Про державний бюджет на 2008 р.» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним України цього Рішення. Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв’язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», визнаних неконституційними.

Задовольняючи позовні вимоги, суд правомірно зобов’язав відповідача здійснити перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої плати працівників у середньому на одну застраховану особу, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону №1058 враховується для обчислення пенсії за попередній 2008 рік, який складає 1573,99 грн. з огляду на те, що позивач після призначення пенсії за віком продовжував працювати, у зв’язку з чим набув право на перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи, оскільки доказів, які спростовували б встановленні судом обставини, не надано.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів ,-

У Х В А Л И Л А  :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області  відхилити.

Постанову Ладижинського міського суду Вінницької області  від 21 жовтня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному провадженні протягом двох місяців до Верховного Суду України.

Судді :

З оригіналом вірно :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація