Судове рішення #9626696

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

   

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

         07 червня 2010 року                                                            м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області у складі:

         головуючого: Нагорняка В.А.

         суддів: Пащенко Л.В. ,Мартьянової Л.І.

         при секретарі: Пшеничній Л.ІІВ.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Апеляційного суду Вінницької області справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 25 червня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та про перерахунок пенсії ліквідатору аварії на ЧАЕС І-ї категорії, інваліду ІІІ групи, -

                                                в с т а н о в и л а :  

         

          Позивач  звернувся до суду з вище зазначеним позовом. Позовні вимоги мотивовано тим, що він  є учасником ліквідації наслідків аварії на  ЧАЕС І категорії, інвалідом 3-ї групи. В зв'язку з прийняттям Конституційним Судом України рішення № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року йому мали перерахувати пенсію відповідно до ст.ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", однак відповідач відмовив у перерахунку пенсії , і тому він був змушений звернутися з даним позовом до суду.

         Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 25 червня 2009 року позов задоволено частково.

         Визнано протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці у перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до вимог ст.ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

         Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.ст. 50 ,54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з дня рішення Конституційного Суду України № 10-рп, тобто, з 22.05.2008 року та виплатити різницю між нарахованою та виплаченою раніше пенсією.

         Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці здійснити нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням положень ст.ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року.

         Не погодившись з даною постановою суду, Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці оскаржило останню в апеляційному порядку.

          В апеляційній скарзі відповідач просить постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм процесуального та матеріального права.          

          Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість  постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду без змін з наступних підстав.  

       Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

        Рішення суду першої інстанції відповідає зазначеним вимогам.

       Судом встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії, інвалідом  ІІІ групи та має право на пільги і компенсації передбачені ст.ст. 50, 54, 67 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  .

       В ч. 4 ст. 54 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчим: по ІІІ групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком.

       ЗУ "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" положення ч. 4 ст. 54 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було замінено на інші, якими звужено нижчий рівень пенсії зазначеної категорії громадян.

       Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008р. від 22.05.2008р. положення п. 28 розділу ІІ ЗУ "Про Державний бюджет України на 2008р. та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким змінено ч. 4 ст. 54 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визнані неконституційними.

       Згідно з вимогами ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу  існуючих прав і свобод.

       Проте, відповідач всупереч вимогам ст. 22 Конституції України, рішенню Конституційного Суду України № 10-рп/2008р. від 22.05.2008р., ст.ст. 50,54,67 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  протиправно відмовив позивачеві у перерахунку пенсії, чим порушив права останнього.  

       Вирішуючи дану справу по суті заявлених позовних вимог, задовольняючи позов, суд першої інстанції правильно визначився у правовідносинах, що мають місце між сторонами у справі, дав належну та об’єктивну оцінку зібраним по справі доказам. Судом повно з’ясовано обставини справи, котрі мають для неї значення, висновки суду відповідають цим обставинам. Відповідно до положень ст. 212 ЦПК України судове рішення мотивовано, суд не порушив норм матеріального чи процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги судова колегія не вбачає.

     Доводи апеляційної скарги необґрунтовані і висновків суду першої інстанції не спростовують, тому немає підстав для зміни чи скасування судового рішення.          

         Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

                                                 у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці відхилити.

Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 25 червня 2009 року залишити без змін.

          Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку  з дня набрання ним законної сили протягом двох місяців до Верховного Суду України.

          Головуючий:

          Судді:            

                       

                                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація