Справа № 2-а-588
2010 року
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2010 року Рівненський районний суд Рівненської області, як адміністративний суд,
в особі судді Остапчук Л.В.
при секретарі Захарук Г.Л.
за участю: позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рівному
адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу державної автомобільної інспекції УМВС України в Рівненській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся з даним позовом до суду, просить скасувати як незаконну постанову серії ВК № 025147, від 10.09.2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП, якою на нього накладене адміністративне стягнення в сумі 300 гривень, за те, що він 10.09.2009 року о 14 год. 14 хв., керуючи автомобілем марки «Опель Омега» (державний номерний знак НОМЕР_1), перевищив встановлену швидкість, рухався зі швидкістю 82 км/год. при обмеженні швидкості руху 60 км/год., чим порушив п.12.4 Правил дорожнього руху України.
Позивач не погоджується з постановою, складеною відносно нього, вважає, що вона необґрунтована, а він незаконно притягнутий до адміністративної відповідальності. Свої дії позивач пояснює тим, що він завжди дотримується Правил дорожнього руху. Рухаючись того дня на вказаному автомобілі по вулиці Дубенській в м.Рівне швидкості руху не перевищив. Постанова не відповідає вимогам закону, не підтверджена відповідними доказами, а тому є незаконною.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав, пославшись на обставини, викладені вище. Суду пояснив, що на час фіксування перевищення швидкості його автомобілем, попереду їхав інший автомобіль, який рухався з більшою швидкістю руху, однак його не було зупинено. Крім того, на його вимогу надати фотознімки, зафіксовані приладом «Візір», з фіксуванням перевищення швидкості його автомобілем, працівниками міліції було відмовлено. Прилад, яким було зафіксоване порушення не сертифікований на території України, не має відомостей про те, чи не було посторонього втручання в роботу приладу, чи був він в цей час в належному технічно справному стані. Зупинено його було одними працівниками ДАІ, а протокол було складено іншими працівниками міліції. Вважає постанову № ВК 025147 від 10.09.2009 року незаконною і просить її скасувати, задоволивши позов.
Відповідач в судове засідання не з’явився з невідомої суду причини, хоча про місце та час його проведення повідомлявся заздалегідь та належним чином, клопотань від нього про відкладення справи не надходило. На думку суду, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про слухання справи, не перешкоджає розгляду справи у їх відсутність, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів про правовідносини сторін і немає необхідності заслуховувати їх особисті пояснення з приводу спору.
Згідно ст.11 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу. Але, відповідно до ч.3 ст.72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і у суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Суд, з’ясувавши обставини та дослідивши матеріали справи, прийшов до таких висновків.
В судовому засіданні встановлено, що постановою серії ВК № 025147 від 10 вересня 2009 року, винесеною інспектором РР ДПС ВДАІ м.Рівне Янковським Р.Д. на позивача накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 300 (триста) гривень за скоєння адміністративного правопорушення, яке передбачене ч.1 ст.122 КУпАП. Так, із даної постанови вбачається, що позивач 10 вересня 2009 року о 14 годині 14 хвилин, керуючи автомобілем марки «Опель Омега» (державний номерний знак НОМЕР_1), перевищив встановлену швидкість, рухався зі швидкістю 82 км/год. при обмеженні швидкості руху 60 км/год., чим порушив п.12.4 Правил дорожнього руху України. Швидкість вимірювалась приладом «Візир».
Разом з тим, позивач стверджує, що він не порушував правила дорожнього руху і ці його доводи не спростовані наявними у справі доказами. А у постанові відсутні докази, які підтверджують скоєння адміністративного правопорушення.
Крім того, постанова не відповідає вимогам ст.283 КУпАП, а саме в ній нечітко вказане найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, вказана лише абревіатура, із постанови не вбачається на підставі яких доказів інспектор ДПС прийшов до висновку про скоєння позивачем правопорушення. В постанові не зазначено свідків, які б ствердили вчинення правопорушення. Оскільки швидкість вимірювалась приладом «Візир», який має функцію фотозйомки, то до постанови мають бути долучені фотографії, на яких зафіксоване правопорушення. Але фотографії до постанови не долучені і на вимогу позивача, працівники ДАІ відмовили надати йому ці фотографії. В мотивувальній частині постанови не вказано місце вчинення правопорушення. В резолютивній частині постанови не зазначено за якою конкретно статтею притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
За таких обставин суд не може визнати постану працівника ДАІ про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення законною, а тому вона підлягає до скасування. Тобто в наявності порушення права позивача, за захистом якого спрямоване його звернення до суду, а тому позов підлягає до задоволення.
В зв’язку із задоволенням позову, оскільки при подачі позову позивач звільнений від сплати судового збору, відповідно до ст.94 КАС України судові витрати, а саме судовий збір необхідно віднести на рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст.17 ч.2 п.3, 94, 99, 104, 158, 159, 160, 161, 163, 186 КАС України, ст.ст.278-289 КУпАП, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу державної автомобільної інспекції УМВС України в Рівненській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення задоволити повністю.
Скасувати постанову серії ВК № 025147 від 10.09.2009 року, винесену інспектором РР ДПС ВДАІ м.Рівне Янковським Р.Д., якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності і накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 300 (триста) гривень, як незаконну.
Судові витрати по справі віднести на рахунок Державного бюджету України.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається до Рівненського районного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо в десятиденний строк не буде подано заяву про апеляційне оскарження постанови суду або апеляційної скарги, постанова набирає законної сили.
Суддя:
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-588/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Остапчук Лариса Вячеславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.10.2010
- Дата етапу: 08.10.2010
- Номер:
- Опис: про скасування постанови про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-588/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Остапчук Лариса Вячеславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.11.2010
- Дата етапу: 22.11.2010