Судове рішення #9618139

                                                                                                                 Справа № 2-1880/2010 р.  

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

                    19 травня 2010 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області в складі : головуючого судді Федько С.П.,

                    при секретарі Ковальовій О.Г.,

                    за участю представника позивача ОСОБА_1,

                    відповідача ОСОБА_2,

                    представника відповідача ОСОБА_3,

                    розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом   ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу за договором позики,

В С Т А Н О В И В:

            Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому вказав, що 24 вересня 2009 року відповідач отримав від нього  гроші в сумі 4400 євро з обов’язковим  поверненням боргу  до 24 жовтня 2009 року.  Факт передачі грошей підтверджено розпискою. До  цього часу борг не повернутий.  Просив стягнути з нього на свою користь суму боргу за договором займу в національній валюті еквівалентній  4400 євро  за курсом на момент ухвалення рішення суду.  

            Позивач приймав участь    у судовому засіданні  через свого представника за довіреністю ОСОБА_1, який позовні вимоги підтримав, мотивуючи аналогічно викладеним у позовній заяві.

  Відповідач та його  представник ОСОБА_3, який діяв на підставі договору про надання правової допомоги адвокатом, в судовому засіданні позов визнали частково на суму 100 євро, мотивуючи тим, що решта суми боргу  повернута. При передачі грошей  відповідач не отримав від позивача розписок, пояснивши це тим, що він відмолявся їх складати.  

           Суд, вислухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

           Відповідно до ст.ст. 1046, 1047, 1049,  1051, 545,  ЦК України:

           За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

 Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

          Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, — незалежно від суми. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

          Позичальник зобов’язаний повернути позикодавцю позику (грошові кошти у такій самій сумі, що були передані йому позикодавцем) у строк та у порядку, що встановлені договором.

          Якщо договір позики має бути укладений у письмовій формі, рішення суду не може ґрунтуватися на свідченнях свідків для підтвердження того, що гроші або речі насправді не були одержані позичальником від позикодавця або були одержані у меншій кількості, ніж встановлено договором. Це положення не застосовується до випадків, коли договір був укладений під впливом обману, насильства, зловмисної домовленості представника позичальника з позикодавцем або під впливом тяжкої обставини.

          Наявність боргового документа у боржника підтверджує виконання ним свого обов’язку.

          Судом встановлено та не оспорюється сторонами, що між позивачем та відповідачем 24 вересня 2009 року було укладено договір позики, згідно з яким позичальник – відповідач ОСОБА_2 був зобов’язаний повернути отримані від позивача ОСОБА_4 гроші в сумі 4400 євро у строк до 24 жовтня 2009 року, що підтверджено доданою розпискою.   Вказаний борг у зазначений в договорі строк повернутий не був, що підтверджено наявністю у позивача розписки.

             Доводи відповідача та його представники щодо повернення 3900 євро, що  можуть підтвердити свідки, судом не приймаються, оскільки законом встановлено, що обставини повернення боржником  суми боргу можуть бути підтверджені тільки наявністю у нього розписки та не можуть підтвержуватися свідченнями свідків.

             Оскільки борговий документ – розписка знаходиться у позивача, що свідчить про невиконання боржником свого обов’язку за договором та неповернення суми боргу, позовні вимоги про стягнення всієї суми боргу підлягають задоволенню як законні та обгрунтовані.

             Стягненнію підлягає сума боргу 4400 євро за курсом НБУ на 19 травня 2010 року 9.850309, яка дорівнює 43340 грн. (4400 х 9.850).  

    Вимоги позивача щодо присудження  судових витрат, розмір яких підтверджено відповідними документами,  підлягають задоволенню відповідно до глави  8 ЦПК України, а саме, підлягають  задоволенню вимога про стягнення судового збору 433.40 грн.,  витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

             На підставі вищенаведеного, ст. ст. 545, 1046, 1047, 1049, 1051  ЦК України, керуючись  ст. ст. 10, 11, 60,  88, 213, 214, 218, 223 ЦПК України,

           

В И Р І Ш И В :

                 Позовні вимоги задовольнити.  Стягнути з   ОСОБА_2  на користь ОСОБА_4   суму боргу за договором займу від 24 вересня 2009 року  в сумі, еквівалентній 4400 (чотири тисячі чотириста) євро за курсом НБУ на час ухвалення рішення в розмірі 43340 (сорок три тисячі триста сорок) грн.

                 Стягнути з   ОСОБА_2  на користь ОСОБА_4   судові витрати по сплаті судового збору в сумі 433 грн. 40 коп. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

                 Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (десяти днів з дня проголошення рішення) заяву про апеляційне оскарження не буде подано або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст. 294 ЦПК України (протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження).

                Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подання заяви про оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 Суддя                                                                                                                         С.П. Федько

                                                                                                                                                                             

 

  • Номер: 22-ц/780/3110/17
  • Опис: Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк" до Устинович В.В. про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1880/2010
  • Суд: Апеляційний суд Київської області
  • Суддя: Федько Світлана Павлівна
  • Результати справи: Скасовано ухвалу і передано питання на розгляд суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.05.2017
  • Дата етапу: 01.06.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація