Справа № 22-5198
Головуючий у 1-ій інстанції - Савлук Т.В.
УХВАЛА
15 травня 2009 року суддя Апеляційного суду м. Києва Поливач Л.Д., вирішуючи питання про прийняття апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 14 квітня 2009 року у справі за поданням Відділу державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві, зацікавлена особа: ОСОБА_2 про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_3 у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа, -
встановив:
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 14 квітня 2009 року подання Відділу державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві, зацікавлена особа: ОСОБА_2 про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_3 у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа залишено без задоволення.
Не погоджуючись з ухвалою суду, ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати оскаржувану ухвалу суду та постановити нову, якою подання Відділу ДВС Подільського РУЮ в м. Києві задовольнити.
ОСОБА_2 слід відмовити в прийнятті її апеляційної скарги, виходячи з наступних підстав.
Статтею 293 ЦПК України визначено перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені окремо від рішення суду в апеляційному порядку.
Таким чином, за змістом зазначеної процесуальної норми, ухвала суду першої інстанції про відмову у задоволенні подання державного виконавця про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа оскарженню не підлягає.
Дані обставини також відображено у Постанові Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику розгляду цивільних справ у апеляційному порядку», згідно якої окремо від рішення суду в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали суду першої інстанції, зазначені в ст. 293 ЦПК України відповідно до буквального змісту кожного з пунктів.
Керуючись ст. 297 ЦПК України, суддя -
ухвалив:
Відмовити ОСОБА_2 в прийнятті апеляційної скарги на ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 14 квітня 2009 року.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.