Судове рішення #9609805

Справа № 22- 438/2009р.

 Головуючий у 1 інстанції Космачевська Т.В.

Категорія 67

доповідач Жданова B.C.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 22 січня 2009 р.

Апеляційний суд Донецької області у складі:

головуючого - судді Голубинського A.M.

суддів Жданової B.C., Висоцької B.C.

при секретарі Володіній О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Краматорського міського суду від Об листопада 2008 р. в справі за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 просить скасувати рішення Краматорського міського суду від 06 листопада 2008 p., яким задоволено заяву ОСОБА_2 про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем. Встановлено, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, постійно проживала з ОСОБА_4, померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 на час відкриття спадщини після останньої за адресою АДРЕСА_1.

В обгрунтування своїх вимог зазначає, що між ними виник спір щодо права спадкування. Рішенням Краматорського міського суду від 21.08.2008 р. визнано, що саме вона, ОСОБА_1, проживала із ОСОБА_4 однією сім»єю, але за апеляційною скаргою ОСОБА_2 це рішення скасовано з передачею справи на новий розгляд, яка до цього часу не розглянута судом. Вважає, що ОСОБА_2 навмисно приховала наявність інших спадкодавців з наміром оформлення спадкових прав на себе. В задоволенні заяви ОСОБА_6 просить відмовити.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її донька ОСОБА_3 Після смерті ОСОБА_4 3алишилось спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1, заяв про прийняття спадщини після її смерті до нотаріальної контори не надходило. Після смерті ОСОБА_8 заяву про прийняття спадщини подала її рідна тітка - заявник ОСОБА_2 ОСОБА_9 буда інвалідом 11 групи, догляд за нею здійснювала її донька ОСОБА_10 За таких підстав суд першої інстанції прийшов до висновку, що ОСОБА_3 на час відкриття спадщині після смерті ОСОБА_4 на ІНФОРМАЦІЯ_2 проживала з нею за місцем її проживання.

Заслухавши доповідь судді апеляційної інстанції, пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п.4 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд вирішив питання про права та обов"язки осіб, які не брали участі у справі.

Судом першої інстанції встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_7, а ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її донька ОСОБА_3, після смерті якої про права спадкування заявила ОСОБА_2.

З матеріалів справи вбачається, що в серпні 2008 р. до суду з заявою про становлення факту проживання однією сім»єю з ОСОБА_4 звернулась ОСОБА_1 і рішенням суду від 21 серпня 2008 р. був такий факт встановлений. Ухвалою апеляційного суду Донецької області від 16 жовтня 2008 р. зазначене рішення скасовано у зв»язку з тим, що до участі у справі не була притягнута ОСОБА_2. Справа повернута на новий розгляд до суду першої інстанції і до цього часу не розглянута.

Розглядаючи заяву ОСОБА_2, суд першої інстанції не притягнув до участі у справі ОСОБА_1, яка заявляє про свої права на спадщину після смерті ОСОБА_4.

Крім того, аналіз викладених обставин свідчить про те, що між сторонами, які поставили питання про встановлення юридичного факту, виник спір про право на спадщину.

Ці обставини залишились поза увагою суду першої інстанції, який не обговорив питання про визначення порядку судового провадження.

За таких підстав ухвалене судом рішення підлягає скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції на новий розгляд.

Керуючись ст. ст. 307, 311 п. 4, 315 ЦПК України апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Краматорського міського суду від Об листопада 2008 г. скасувати, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація