Справа № 2а-1520
2010 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 травня 2010 року.
Буський районний суд Львівської області
в складі:головуючого-судді Мельника С.Р.,
при секретарі Фалінській М.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Буська справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області про скасування постанови № 27 від 25.05.2009 року про накладення адміністративного стягнення, -
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_2 оскаржила постанову державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області Мандій А.І. № 27 від 25.05.2009 року про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст. 53-1 КУпАП. Просила її скасувати, покликаючись на те, що не доведена її вина у самовільному захопленні земельної ділянки.
Позивач в судове засідання не з’явилась, подала до суду заяву, в якій позов підтримала, а справу просила слухати у її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, подав заяву з проханням справу слухати у його відсутності, проти позову заперечує.
Дослідивши обставини по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно рішення Буської міської Ради від 23.11.1996 р. № 179 позивачці у тимчасове користування була надана земельна ділянка площею 0.01 га і така ж ділянка була надана у користування її матері ОСОБА_4, право користування якою після смерті ОСОБА_4 перейшло до позивачки, як до єдиної спадкоємиці за заповітом. Тимчасове користування зазначеними земельними ділянками припинилось 23.11.2006 р., однак позивачка продовжувала добросовісно, відкрито та безперервно користуватись ними і жодних претензій з боку Буської міської Ради, як і будь-якого контролюючого органу не було. Рішення № 179 від 23.11.1996 р., що було підставою для користування земельними ділянками Буською міською Радою не скасовано, що свідчить про те, що в діях позивачки відсутнє самовільне зайняття земельної ділянки, адже згідно до ст.1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельної ділянки – це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов»язаний з»ясувати чи було вчинено правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, з»ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по справі, чого відповідачем не було зроблено.
Перелічені обставини свідчать про протиправність оскаржуваної постанови, що за правилами ст.293 КУпАП, обумовлює скасування цієї постанови і закриття провадження по справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст.245,251268,279,280,287,288,293 КУпАП, ст.ст.17,69,71,159-163 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області № 27 від 25 травня 2009 р. про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 170 грн. за ст.53-1 КУпАП і закрити провадження у справі про притягнення її до адміністративної відповідальності.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАСУ, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Львівської області через Буський районний суд Львівської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-ти денний строк з дня проголошення постанови суду і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду Львівської області.
Суддя С.Р.Мельник.