Справа № 22-6432 Головуючий у 1 інстанції: Щасна Т.В.
Доповідач: Мороз Л.Л..
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2009 року м. Київ
колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі :
головуючого судді: Мороз Л.Л.
суддів: Мараєвої Н.Є., Карпенко С.О.
при секретарі: Козачук О.М.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дарницького районного суду м. Києва від 15 вересня 2008 року у справі за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім»єю-
ВСТАНОВИЛА
ОСОБА_2 звернулася до суду із заявою про встановлення факту проживання однією сім»єю з 1990 року з ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою прийняття спадщини померлого.
Рішенням Дарницького районного суду м. Києва заяву задоволено.
Не погоджуючись з постановленим рішенням суду, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду скасувати, а заяву залишити без розгляду, оскільки вона є сестрою покійного ОСОБА_3 та спадкоємицею його майна і між нею та заявницею існує спір про право, який має вирішуватися і позовному провадженні.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно частини 6 статті 235 ЦПК України якщо під час розгляду справи окремого провадження виникає спір про право, який вирішується у порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз»яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Як вбачається із заяви ОСОБА_2 вона просила про встановлення факту проживання однією сім»єю з 1990 року з ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою прийняття його спадщини. При цьому у заяві не зазначала про наявність спадкоємця - ОСОБА_1, яка заперечує такий факт і зазначає про наявність спору на спадкове майно її брата ОСОБА_3 між нею та заявницею.
Враховуючи, що встановлено про наявність між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 спору про право на спадкове майно ОСОБА_3, а суд розглянув справу за заявою в порядку окремого провадження, то рішення суду не можна визнати законним та обґрунтованим, оскільки воно постановлене з грубим порушенням норм процесуального права. Отже рішення суду підлягає скасуванню із залишенням заяви без розгляду та роз»ясненням заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах. Керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 308, 310 ЦПК України колегія суддів , -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Дарницького районного суду м. Києва від 15 вересня 2008 року у даній справі - скасувати. Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім»єю залишати без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена протягом двох місяців до Верховного Суду України шляхом подачі касаційної скарги до цього суду.