Судове рішення #9589916

Справа № 22ц-1939/10                            

Категорія Головуючий в 1 інстанції: Рябуха В.Ф.

Доповідач: Парінова І.К.


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 13 травня 2010 року Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:

    Головуючого – Парінової І.К.,

    Суддів: Авалян Н.М., Кострицького В.В.,

при секретарі Мороз О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області на постанову Марківського районного суду Луганської області від 27 грудня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до  Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області про стягнення суми на оздоровлення за 2005-2006 рік, -

встановила:

07.12.2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з вказаним позовом, в обґрунтування якого вказав, що він є інвалід другої групи, захворювання яке пов’язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Марківської райдержадміністрації. Згідно ст.48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, має право на отримання щорічної суми на оздоровлення, але відповідач не в повному обсязі виплачує суми на оздоровлення – замість передбачених законом 5-ти мінімальних заробітних плат в 2005 році виплачено – 26,70грн. Мінімальна заробітна плата в 2005 році складає - 289,50 грн., тому недоплачена сума складає – 1465,80 грн., в 2006 році середня мінімальна зарплата складає – 375 грн., сплачено 120 грн., не донарахована  сума складає – 1880 грн. Всього не донараховано - 3345,80 грн. просить суд стягнути з відповідача - 3345,80 грн.

Оскаржуваною постановою Марківського районного суду Луганської області від 27 грудня 2006 року адміністративний позов ОСОБА_1 на дії Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області щодо неповної виплати коштів на оздоровлення – визнано неправомірними. Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області на користь ОСОБА_1 недоотриманої на оздоровлення в 2005 році та 2006 році суми – 3345,50 грн.

Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, відповідач звернувся із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанцій та відмовити у задоволені позовних вимог, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.

Ухвалою апеляційного суду від 02 квітня 2007 року, в зв’язку з не сплатою судового збору, - апеляційну скаргу визнано неподаною та повернуто апелянту.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 02 грудня 2009 року касаційну скаргу задоволено. Ухвалу апеляційного суду Луганської області від 02 квітня 2007 року скасовано. Справа направлена до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.

Згідно з ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

ОСОБА_2 є учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалідом другої групи (а.с. 10).

Відповідно до ст.. 48 ч.4 абз.2 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачена щорічна допомога на оздоровлення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. ОСОБА_2, як інваліду другої групи, така допомога за вказаним Законом передбачена в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.  .

При виплаті щорічної допомоги на оздоровлення відповідач керувався постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 „Про компенсаційні виплати особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а з 2005 року- постановою Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005 року „Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою розмір допомоги встановлений в сумі 120 грн.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” дія абзацу третього частини четвертої статті 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” була зупинена на 2006 рік. Це положення Закону України на 2006 рік до теперішнього часу не визнано неконституційним Конституційним Судом України, тому твердження позивача про невідповідність зазначених норм законодавству України є передчасним та необґрунтованим. В цій частині в позові необхідно відмовити.

Суд правильно не прийняв твердження відповідача про пропущення позивачем строку позовної давності, тому що позовна давність не поширюється на вимогу про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю.

Вимоги за 2005 рік  підлягають частковому задоволенню, тому що Законом України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” дія абзацу третього частини четвертої статті 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” не була зупинена.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає за необхідне доповнити постанову суду  про визнання неправомірними дій Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації щодо неповної виплати ОСОБА_1 коштів на оздоровлення вказівкою „за 2005 рік”. Постанову суду про стягнення з УПСЗН на оздоровлення  за 2005-2006 роки конкретної суми необхідно скасувати, ухваливши в цій частині таке: зобов’язати  Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області провести нарахування та виплату ОСОБА_1 суму щорічного оздоровлення за 2005 рік відповідно до ст. 48 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи”, виходячи з 5-и мінімальних заробітних плат за відповідний період. В частині вимог за 2006 рік – відмовити.

Керуючись ст. ст. 303, 307 ч.1 п.1, 308, 313, 314, 316, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -  

вирішила:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області задовольнити частково.

Постанову Марківського районного суду Луганської області від 27 грудня 2006 року змінити. В частині визнання неправомірними дій Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації щодо неповної виплати ОСОБА_1 коштів на оздоровлення постанову суду залишити без змін, доповнивши вказівкою за 2005 рік. В іншій частині постанову суду скасувати, ухвалити в цій частині  нове, яким зобов’язати  Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області провести нарахування та виплату ОСОБА_1 суму щорічного оздоровлення за 2005 рік відповідно до ст.. 48 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи”, виходячи з 5-и мінімальних заробітних плат за відповідний період. В частині вимог за 2006 рік – відмовити.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржене в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.

Головуючий:

Судді:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація