У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2010 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
Головуючого-судді – Макарова Г.О.,
суддів – Кружиліної О.А.,
Котелевець А.В.,
при секретарі – Пуль С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в місті Харкові справу
за апеляційною скаргою відкритого акціонерного товариства «Інгулецький гірно-збагачувальний комбінат»
на ухвалу судді Московського районного суду м. Харкова від 18 січня 2010 року
за позовною заявою ОСОБА_2 до відкритого акціонерного товариства «Інгулецький гірно-збагачувальний комбінат», ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и л а :
У січні 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ВАТ «Інгулецький гірно-збагачувальний комбінат» ( далі – ВАТ «ІнГЗК») та ОСОБА_3 про стягнення заборгованності.
Ухвалою судді Московського районного суду м. Харкова від 18 січня 2010 року відкрито провадження у зазначеній цивільній справі.
Не погодившись з ухвалою судді, ВАТ «ІнГЗК» подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу судді від 18 січня 2010 року скасувати і постановити нову ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушені норми процесуального права, оскільки поданий позовом не може бути розглянутий за правилами цивільного судочинства у судах загальної юрисдикції.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді, пояснення осіб, що з’явилися, вивчивши матеріали справи та дослідивши доводи апеляційної скарги, вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог статті 122 ЦПК України з дотриманням статті 109 ЦПК України суддею, обгрунтовано було відкрито провадження у справі , оскільки місце знаходження одного із відповідачів є АДРЕСА_1 і спір , який виник між сторонами , відповідно до вимог статті 15 ЦПК України повинен розглядатися в порядку цивільного судочинства .
Виходячи з наведеного, судова колегія вважає, що ухвала судді у від 18 січня 2010 року постановлена з додержанням норм процесуального права , а тому відповідно до частини 1 пункту 1 статті 312 ЦПК України , розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Керуючись ст.ст. 303, 304, п. 1 ч. 2 ст. 307, п. 1 ч. 1 ст. 312, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів, –
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства «Інгулецький гірно-збагачувальний комбінат» відхилити.
Ухвалу судді Московського районного суду м. Харкова від 18 січня 2010 року залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.
Касаційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий суддя:
Судді колегії :