Судове рішення #9588293

Справа № 3-1322/10

П О С Т А Н О В А

І м е н е м    У к р а ї н и

21  травня 2010 року

Суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Пилипенко С.В., розглянувши  матеріали, які надійшли від ДПС ВДАІ в м. Нова Каховка Херсонської області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Херсон, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, за ст. 130  ч. 3  КУпАП України, -

в с т а н о в и в :

                ОСОБА_1 02.05.2010 року о 17.00 годині в м. Таврійськ Херсонської області по вул. Портова  навчав водінню в індивідуальному порядку на транспортному засобі «ВАЗ-21093» державний номер НОМЕР_1 ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4, з явними ознаками алкогольного сп’яніння (а саме: різкий запах алкоголю з порожнини роту, хитка хода, незв’язна мова), чим порушив п. 24.7 ПДР. Від проходження медичного огляду на стан сп’яніння ухилився шляхом відмови в присутності свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР.  

    ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю .

Вина ОСОБА_1 підтверджується  протоколом про адміністративне правопорушення від 02.05.2010 р.  та іншими матеріалами справи.

Згідно п. 24.7 Правил дорожнього руху України, особа, яка навчає водінню в індивідуальному порядку також несе відповідальність як водій згідно із законодавством.

Згідно ч. 3 ст. 130 КУпАП, дії, передбачені ч. 1  ст. 130 КУпАП, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк до десяти років з оплатним вилученням транспортного засобу.

              Згідно із постановою пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року оплатне вилучення транспортного засобу може бути допустимим тільки   як   додаткове   адміністративне  стягнення  за  вчинення  правопорушень,  за  які встановлена відповідальність  ч.  2  та  3  ст.  130  КУпАП. Застосування його як  основного  стягнення законом не передбачено.

При накладенні адмістративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.

Обставин, що пом'якшують відповідальність суд не вбачає.

Обставини, що обтяжують відповідальність суд вбачає те, що ОСОБА_1 раніше протягом року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

              З протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 від 02.05.2010 р. вбачається, що транспортний засіб «ВАЗ-21093» державний номер НОМЕР_1 правопорушнику ОСОБА_1  не належить.

 Керуючись ст. 130 ч. 3, ст. 283 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

Піддати ОСОБА_1  за скоєне адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 3 КУпАП  адміністративному стягненню у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 роки 6 місяців.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено КУпАП та іншими законами України.

При оскарженні або опротестуванні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги або протесту без задоволення, за винятком постанов про застосування заходу стягнення у вигляді попередження, а також у випадках накладення штрафу, що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч. 1 ст. 307 КУпАП, якою передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови — не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

Постанова може бути пред’явлена до виконання до 21.08. 2010 року.

Суддя                                     С.В. Пилипенко

Постанова набрала чинності «31» травня 2010 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація