Справа № 2-5154/10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2010 року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого- судді Фурика Ю.П.,
при секретарі Токун С.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства агрофірма «Проскурів» про визнання права власності на земельну частку (пай),
ВСТАНОВИВ:
07 травня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ВАТ агрофірма «Проскурів» про визнання права власності на земельну частку (пай), посилаючись на те, що вона на правах єдиного спадкоємця за заповітом ОСОБА_2, яка працювала в агрофірмі «Проскурів, має право на земельну частку (пай).
Як зазначила в позові ОСОБА_1, після видачі державного акта на право власності на земельну ділянку вказаному підприємству, ОСОБА_2 була включена до списку осіб, що мають право на земельну частку (пай) агрофірми «Проскурів», проте в зв’язку з її смертю не встигла отримати відповідний сертифікат на цю частку (пай).
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1- ОСОБА_3 позовні вимоги підтримав з викладених у позові підстав.
Представник відповідача – агрофірми «Проскурів» в судове засідання не з’явився, подав суду заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності, проти позову не заперечив.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
У відповідності до ст. ст. 1216, 1217 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
В силу ч. 1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Згідно з ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до п. 2 Указу Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» № 720-95 від 08 серпня 1995 року право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, як член агрофірми «Проскурів», була включена до списків осіб, які мають право на земельну частку (пай) із земель колективної власності агрофірми «Проскурів», які додаються до Державного акту ХМ № 1, виданого вказаному підприємству 20 лютого 1996 року.
Проте, в зв’язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 не встигла отримати відповідний сертифікат на зазначену земельну частку (пай).
За свого життя ОСОБА_2 10 червня 1996 року склала на ім’я ОСОБА_1 заповіт, посвідчений Розсошанською сільською радою, та зробила розпорядження, яким все своє майно, де б воно не було, і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що їй буде належати на день її смерті, і на що вона за законом матиме право, заповіла ОСОБА_1.
Після смерті ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року відкрилася спадщина, яку прийняла ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом, виданим 22 листопада 2006 року державним нотаріусом Хмельницької районної державної нотаріальної контори Гребенніковою О.І., зареєстрованим в реєстрі за № 2- 4767.
Зазначені обставини підтверджуються також даними: паспорта громадянина України ОСОБА_1, свідоцтва про смерть ОСОБА_2, довідок агрофірми «Проскурів» № 121/05 від 17 липня 2008 року, № 51/02 від 02 червня 2010 року.
Враховуючи викладене, суд вважає, за необхідне визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 право власності на земельну частку (пай) на землях агрофірми «Проскурів».
На підставі ст.ст. 1216, 1217, ч. 1 ст. 1223, 1268 ЦК України, Указу Президента України від 08 серпня 1995 року «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» та керуючись ст.ст. 212- 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1- спадкоємцем ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Н.Вовківці Хмельницького району Хмельницької області, право власності на земельну частку (пай) на землях агрофірми «Проскурів».
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Ю.П.Фурик