- Відповідач (Боржник): Державна податкова служба України
- Відповідач (Боржник): Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві
- Позивач (Заявник): Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельно-Сервісна компанія "Антейн БТ"
- Відповідач (Боржник): Головне управління ДПС у м.Києві
- Заявник апеляційної інстанції: Головне управління ДПС у м. Києві
- Заявник апеляційної інстанції: Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (ВП ДПС України)
- Заявник у порядку виконання судового рішення: Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельно-Сервісна компанія "Антейн БТ"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 640/11550/19
УХВАЛА
02 серпня 2021 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Земляної Г.В., суддів - Мєзєнцева Є. І., Файдюка В. В., розглянувши клопотання та матеріали апеляційної скарги Головного управління Державної податкової служби у місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2021року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельно-Сервісна компанія "Антей БТ" до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИЛА:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельно-Сервісна компанія "Антей БТ" до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2021року адміністративний позов задоволено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, Головним управлінням Державної податкової служби у місті Києві (надалі - апелянт) подано апеляційну скаргу, в якій останній просить скасувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2021року (в цілому) та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 липня 2021року апеляційну скаргу залишено без руху та надано десятиденний строк, з дня вручення копії вказаної ухвали для усунення недоліків, шляхом сплати судового збору, яку апелянтом отримано 08 липня 2021 року.
Від апелянта до Шостого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання про продовження терміну усунення недоліків апеляційної скарги.
Розглянувши клопотання, колегія суддів доходить висновку про необхідність відмовити у продовженні строку на усунення недоліків, з огляду на наступне.
Згідно ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених ст. 296 цього кодексу, застосовуються положення ст. 169 КАС України.
Відповідно ч. 2 ст. 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. А тому максимальний строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги, вже було використано апелянтом.
Судом враховується, що законодавчо закріплений обов`язок суду надати достатній для усунення недоліків апеляційної скарги строк, насамперед, обумовлений специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.
Колегія суддів звертає увагу, що апелянтом подано клопотання про продовження терміну для усунення недоліків, при цьому в матеріалах справи відсутні докази того, що апелянтом вживалися з травня 2021 року заходи щодо сплати судового збору, а отже клопотання є необґрунтованою.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів " 2, 4, 7 та 11 до Конвенції", визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
В рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Фрідлендер проти Франції" зазначено, що розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі.
Однією з основоположних аспектів та складовою частиною верховенства права є правова визначеність, яка передбачає дотримання принципу res judicata (вирішена справа), тобто остаточності судового рішення.
Принцип res judicata визнано на міжнародному рівні та зафіксовано, в тому числі, у пункті 1 статті 44 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Обов`язковість остаточності судового рішення як основи принципу верховенства права Європейський суд з прав людини розглядав неодноразово.
23 жовтня 1996 p., заява № 17748/91, п. 38, принцип рівності сторін у процесі було застосовано у розумінні "справедливого балансу" між сторонами, який вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представити справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду яке тривалий час не набирає законної сили є ніщо іншим, як порушенням принципу верховенства права, а саме принципу res judicata (вирішена справа) та принципу правової визначеності. Таким чином, відсутність цієї умови призводить до постійного збереження стану невизначеності у публічно-правових відносинах.
Згідно ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених ст. 296 цього кодексу, застосовуються положення ст.169 КАС України, а тому апеляційна скарга повертається апелянту, оскільки апелянт не усунув недоліки апеляційної скарги, яка залишена без руху, у встановлений судом строк.
Враховуючи, що апелянтом не усунуто недоліки апеляційної скарги, зазначені в ухвалі Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 липня 2021 року, апеляційна скарга у відповідності до ч.ч. 5, 6 ст. 298 КАС України повертається апелянту.
При цьому, повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Враховуючи, що станом на 02 серпня 2021 року, апелянтом на виконання вимог ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 липня 2021 року, вказані недоліки апеляційної скарги не було усунуто, колегія суддів дійшла висновку про повернення апеляційної скарги та відмовити у задоволенні клопотання про продовження строку для усунення недоліків.
З урахуванням викладеного і керуючись ст. ст. 169, 296, 298, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Відмовити Головному управлінню Державної податкової служби у місті Києві в задоволенні клопотання про продовження строку для усунення недоліків.
Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2021року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельно-Сервісна компанія "Антей БТ" до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до касаційної інстанції у порядку та строки, визначені ст. ст. 328-331 КАС України.
Головуючий суддя Г. В. Земляна
Судді: Є. І. Мєзєнцев
В. В. Файдюк
- Номер:
- Опис: визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 640/11550/19
- Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
- Суддя: Земляна Галина Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Відкрито провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.06.2019
- Дата етапу: 01.07.2019
- Номер: A/855/14688/21
- Опис: про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 640/11550/19
- Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Земляна Галина Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без руху
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.06.2021
- Дата етапу: 05.07.2021
- Номер: П/640/11550/19
- Опис: визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 640/11550/19
- Суд: Київський окружний адміністративний суд
- Суддя: Земляна Галина Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.09.2024
- Дата етапу: 30.09.2024
- Номер: П/640/11550/19
- Опис: про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 640/11550/19
- Суд: Київський окружний адміністративний суд
- Суддя: Земляна Галина Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.12.2024
- Дата етапу: 19.12.2024