Справа № 2-2270
2010 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
30 квітня 2010 року с. Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Назаренко О.В.,
за участі секретаря Богуславської Х.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар» про стягнення заборгованості по заробітній платі,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 подала до суду позов до Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар», в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість по заробітній платі у розмірі 9871 гривень 02 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначила, що 23 лютого 2009 року була звільнена з вищезазначеного підприємства за власною ініціативою, трудова книжка була видана їй через три місяці після звільнення, крім того склалася заборгованість по заробітній платі станом на 01.08.2009 року у розмірі 9871 гривень 02 коп., яку відповідач не виплачує.
Позивач в судове засідання не з’явилась, проте надала суду заяву, в якій просили розглядати справу за її відсутності, просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, причини неявки суду не повідомив, будучи належним чином повідомлений про час та дату розгляду справи, тому суд розглянув справу за його відсутністю при заочному розгляді справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення), також ст. 224 цього Кодексу зазначає, що у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Перевіривши письмову заяву позивача, з’ясувавши обставини справи та перевіривши і зваживши всі доводи, що наведені в матеріалах справи, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, 1955 року народження, звільнена з Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар» за ст. 38 КЗпП України за власним бажанням 23 лютого 2009 року, що підтверджується трудовою книжкою НОМЕР_1. (а.с. 4)
У відповідності до ст. 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строку, встановлені в статті 116 цього Кодексу. Так, згідно із ст.. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Як вбачається з довідки Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар» №079 від 01.08.2009 року заборгованість по заробітній платі станом на дату видачі довідки складає 9871 гривень 02 коп. (а.с. 9)
Враховуючи вищезазначене, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по заробітній платі у розмірі 9871 гривень 02 коп., яка склалася станом на 01.08.2009 року внаслідок не виконання відповідачем трудового законодавства.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 212-215 ЦПК України, ст. 38, 47, 116 КЗпП України, суд
ВИРІШИВ:
позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.
Стягнути з Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі у розмірі 9871 (дев’ять тисяч вісімсот сімдесят одна) гривень 02 коп.
На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду а також, апеляційну скаргу на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Харківської області через Харківський районний суд Харківської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано.
Якщо було подано таку заяву, але апеляційна скарга не була надана в строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий суддя: Назаренко О.В.