АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2009 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області у складі:
головуючого – Ващенко Л.Г.
суддів – Фадєєнко А.Ф., Вадовської Л.М.,
при секретарі – Повар О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Підприємство “Автопром” на ухвалу Березівського районного суду Одеської області від 14 січня 2009 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю (далі-ТОВ) “Підприємство “Автопром”, третя особа: ВАТ “Державний ощадний банк України” про захист прав споживача,
ВСТАНОВИЛА:
03.09.2008 року, ОСОБА_1, звернувся із позовом у порядку захисту прав споживача про розірвання договору купівлі-продажу, стягнення коштів й відшкодування моральної шкоди.
17.12.2008 року, представник позивача, у порядку забезпечення позову, заявив клопотання про накладення арешту на майно і грошові кошти відповідача.
Ухвалою Березівського районного суду Одеської області від 14.01.2009 року, у порядку забезпечення позову, накладено арешт на грошові кошти відповідача.
В апеляційній скарзі відповідач просить ухвалу суду скасувати, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, зокрема, клопотання про забезпечення позову не відповідає вимогам закону, крім того, у суду були відсутні підстави для забезпечення позову.
У засідання колегії суддів представник апелянта, позивач і його представник, представник третьої особи не з'явились.
Ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню з передачею питання про забезпечення позову на новий розгляд на підставі п.3 ч.1 ст. 312 ЦПК України.
Згідно із п. 3 ч.1 ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
За змістом ч.3 ст. 151 ЦПК України, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Встановлено, що ухвалою суду від 10.09.2008 року відкрито провадження у справі, а ухвалою від 22.09.2008 року, справа призначена для розгляду по суті у судове засідання (а. с.9,47).
Під час розгляду справи по суті, 17.12.2008 року, представник позивача подав заяву про забезпечення позову ( а. с.67).
2
14.01.2009 року, ухвалою суду, вжиті заходи по забезпеченню позову ОСОБА_1 (а. с.68).
Журнал (протокол) судового засідання від 14.01.2009 року, у матеріалах справи відсутній.
Питання про забезпечення позову має вирішуватись суддею одноособово або судом у судовому засіданні (залежно від стадії розгляду справи) у день надходження заяви (п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»).
Заява про забезпечення позову розглянута 14.01.2009 року, тобто не у день її надходження (зареєстрвана у суді 17.12.2008 року), не у судовому засіданні (справа знаходилась на стадії судового розгляду, журнал судового засідання у справі відсутній).
Всупереч п.1 ч.1 ст. 169 ЦПК України, у справі відсутні відомості про належне сповіщення сторін у судове засідання на 14.01.2009 року, зокрема відповідача.
Наведене свідчить про порушення судом норм процесуального закону, що є неприпустимим.
Колегія суддів також звертає увагу на те, що суд, вирішуючи питання про забезпечення позову, не врахував й не пересвідчився у тому, що існує реальна загроза чи ускладення невиконання можливого рішення, не з'ясував, що вжиті заходи не будуть перешкоджати господарській діяльності юриличної особи й не будуть порушувати права відповідача (вимоги заявлені до відповідача на суму 292400 грн., однак суд наклав арешт на усі грошові кошти відповідача, що знаходяться на його рахунку в установі банка).
Приймаючи до уваги, що встановлено порушення норм процесуального права, суд першої інстанції порушив порядок, встановлений для вирішення заяв про забезпечення позову, ухвала суду підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
К еруючись ст. ст. 303, 307 ч.2 п.4, 312 ч.1 п.3, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Підприємство “Автопром” – задовольнити частково.
Ухвалу Березівського районного суду Одеської області від 14 січня 2009 року – скасувати, з передачею питання про забезпечення позову на новий розгляд, до того ж суду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Судді апеляційного суду Одеської області Л.Г. Ващенко
А.Ф. Фадєєнко
Л.М. Вадовська
- Номер: 11-кс/774/1963/15
- Опис:
- Тип справи: клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 5509
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Дніпропетровськ)
- Суддя: Ващенко Людмила Георгіївна
- Результати справи: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.10.2015
- Дата етапу: 09.10.2015