Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95724671

Справа № 236/3664/20


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28.07.21 м. Лиман


Краснолиманський міський суд Донецької області у складі:

головуючої судді - Сердюк Н.В.,

за участю секретаря судового засідання - Безорчук А.О.,

прокурора - Самохіної Л.В.,

обвинуваченого - ОСОБА_1 ,

захисника - Рябошапки А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лиман кримінальне провадження, що зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42020050000000193 від 23 квітня 2020 року, за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України, -


В С Т А Н О В И В:


В провадженні Краснолиманського міського суду Донецької області перебувае кримінальне провадження, що зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42020050000000193 від 23 квітня 2020 року, за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України.

16.02.2021 року ухвалою суду кримінальне провадження призначено до судового розгляду за участю прокурор другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Донецької обласної прокуратури Самохіна Л.В., обвинуваченого ОСОБА_1 , захисника Рябошапки А.М.

28.07.2021 року в судове засідання з`явилися прокурор другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Донецької обласної прокуратури Самохіна Л.В., обвинувачений ОСОБА_1 , захисник Рябошапка А.М. Свідки в судове засідання не з`явилився, причин неявки суду не повідомили.

Прокурор Самохіна Л.В. в судовому засіданні заявила клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з метою допиту свідка ОСОБА_2 , в зв`язку з чим просила відкласти розгляд справи.

Заслухавши думку прокурора, інших учасників, суд приходить до наступного.

Згідно п.1 та п.4 ч.1 ст.336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин, а також необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.

Враховуючи наведене, з метою прискорення розгляду кримінального провадження та усунення перешкод в його розгляді, пов`язаних з неможливістю прибуття в судове засідання свідка, суд вважає провести наступне судове засідання по даному кримінальному провадженню в режимі відеоконференції, в зв`язку з чим розгляд справи необхідно відкласти.

Також, захисником Рябошапка А.М. в судовому засіданні заявлено клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових доказів та виклик для допиту в якості свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

В обгрунтування клопотання зазначив, що з урахуванням показів свідка ОСОБА_5 , наданих в попередньому судовому засіданні та матеріалів негласних слідчих розшукових дій для повного, об`єктивного, всестороннього і неупередженого виникла необхідність допитати інших свідків.

Обвинувачений ОСОБА_1 клопотання захисника підтримав.

Прокурор Самохіна Л.В. не заперечувала проти долучення додаткових доказів по справі та виклику для допиту свідка ОСОБА_4 , клопотання щодо виклику свідка ОСОБА_3 вважала передчасним, оскільки судом встановлений порядок дослідженння доказів у даній справі : допит свідків, дослідження матеріалів кримінального провадження та допит обвинуваченого. Отже, необхідність виклику свідка ОСОБА_3 повинна бути вирішена післяч дослідження матеріалів кримінального провадження.

Заслухавши доводи сторін кримінального провадження, суд зазначає наступне.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

Відповідно до ч.3 ст.93 КПК України сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Згідно з ч. 1 ст. 349 КПК України, сторони судового розгляду можуть висловити свою думку щодо того, які докази потрібно дослідити, і про порядок їх дослідження в судовому засіданні, в тому числі щодо черговості проведення допиту свідків. За загальним правилом, свідки з боку обвинувачення допитуються в першу чергу, а зі сторони захисту у другу (ч. 1 ст. 349 КПК України).

В судовому засіданні 19 серпня 2020 року протокольною ухвалою встановлено наступний порядок дослідження доказів у даному кримінальному провадженні : допит свідків обвинувачення, дослідження письмових доказів, допит обвинуваченого.

Статтею 2 КПК України встановлено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Частинами 1, 2 та 6 ст.22 КПК України визначено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

Згідно ст.23 КПК України суд досліджує докази безпосередньо. Показання учасників кримінального провадження суд отримує усно. Не можуть бути визнані доказами відомості, що містяться в показаннях, речах і документах, які не були предметом безпосереднього дослідження суду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Свідком є фізична особа, якій відомі або можуть бути відомі обставини, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження, і яка викликана для давання показань (ч.1 ст.65 КПК України).

Статтею 91 КПК України передбачено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню: подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження; обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання; обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення; обставини, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру. Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

На стадії допиту свідків обвинувачення, враховуючи розбіжності в показах свідка ОСОБА_5 сторона захисту вважає за необхідне допитати свідка ОСОБА_3 , який познайомив ОСОБА_5 та ОСОБА_1 , у зв`язку з чим клопотання про допит свідка суд вважає обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.350 КПК України клопотання учасників судового провадження розглядаються судом після того, як буде заслухана думка щодо них інших учасників судового провадження, про що постановляється ухвала.


Керуючись ст. ст. 2, 5, 23, 91, 350 КПК України, суд -


П О С Т А Н О В И В :


Клопотання захисника Рябошапка Ю.М. задовольнити.

Долучити до матеріалів кримінального провадження надані стороною захисту письмові докази.

Викликати для допиту в якості свідків ОСОБА_3 , який проживає за адресою : АДРЕСА_1 та старшого управноваженого ОВС відділу ГВ БКОЗ СБУ України в Донецькій та Луганській областях Петрова О.І.

Відкласти судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України на 01 вересня 2021 року на 11 год. 00 хвл.

Судове засідання провести в режимі відеоконференції.

Доручити Святошинському районному суду м.Київ (03148 м. Київ, вул. Якуба Коласа, 27-А) забезпечити проведення відеоконференції за участю свідка ОСОБА_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , тел.: НОМЕР_1 .

Копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно направити до виконання в Святошинський районний суд м.Київ та особі яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - свідку ОСОБА_2 , для забезпечення проведення відеоконференції відповідно до вимог ст. 336 КПК України.

Про дату та участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити учасників процесу.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Головуюча суддя-



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація