АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2009 року колегія суддів судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду м. Києва у складі:
головуючої судді Приндюк М. В.
суддів Барташук Л.В., Чорного О.М.
прокурора Лук’яненка В.В.
представника скаржника Паламарчук Е.В. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали скарги за апеляцією прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції на постанову Печерського районного суду м. Києва від 03 липня 2009 року.
Цією постановою задоволена скарга представника Міністерства юстиції України Паламарчук Елліни Валеріївни на постанову старшого прокурора відділу участі прокурорів у цивільному судочинстві представництв у Верховному Суді України та вищих спеціалізованих судах Головного управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури України Олексюка О.Б. від 25.03.2009 року про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом постановления завідомо неправосудних рішень, суддями, які розглядали справи за позовами Української греко-католицької церкви села Сосулівка Тернопільської області до Тернопільської обласної державної адміністрації про передачу у користування культової споруди, вказана постанова скасована, матеріали перевірки повернуті до Генеральної прокуратури України для проведення додаткової перевірки.
Своє рішення суд мотивував тим, що постанова про відмову в порушені кримінальної справи не відповідає вимогам ст. 99 КПК України.
В своїй апеляції прокурор просить постанову суду скасувати, скаргу Міністерства юстиції України залишити без задоволення, посилаючись на законність постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи та істотні порушення судом вимог кримінально-процесуального закону.
Заслухавши доповідь судді, прокурора, який підтримав апеляцію, представника скаржника, який заперечував проти її задоволення, перевіривши матеріали справи та матеріали, на підставі яких було
Справа № 10 - 1404/2009
Головуючий у 1 інстанції Вовк С. В.
Категорія ст. 236-2 КПК
Доповідач Бартащук Л.В.
відмовлено в порушенні кримінальної справи, колегія суддів вважає, що зазначена апеляція не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як видно з матеріалів справи, у травні 2009 року представник Міністерства юстиції України Паламарчук Е.В. звернулась до суду зі скаргою, в якій просила скасувати постанову старшого прокурора відділу участі прокурорів у цивільному судочинстві представництв у Верховному Суді України та вищих спеціалізованих судах Головного управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури України Олексюка О.Б. від 25.03.2009 року про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом постановления завідомо неправосудних рішень, суддями, які розглядали справи за позовами Української греко-католицької церкви села Сосулівка Тернопільської області до Тернопільської обласної державної адміністрації про передачу у користування культової споруди.
Розглядаючи скаргу, суддя вивчив подані скаржником матеріали, а також матеріали, на підставі яких було прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, вислухав представника скаржника, прокурора, і дійшов висновку, що при постановленні рішення, прокурором не були дотримані вимоги діючого законодавства України, а тому постановив рішення про скасування зазначеної постанови.
Таке рішення суду першої інстанції колегія суддів вважає обгрунтованим і з ним погоджується.
Згідно ст. 236-2 КПК України, розглядаючи скаргу на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, суддя має витребувати матеріали, на підставі яких було відмовлено в порушенні кримінальної справи, ознайомитися з ними і повідомити прокурора та особу, яка подала скаргу, про час її розгляду.
Розглянувши скаргу, суддя залежно від того, чи були при відмові у порушенні справи виконані вимоги ст. 99 КПК України, приймає одне з таких рішень, як задовольнити скаргу або залишити її без задоволення.
З матеріалів справи вбачається, що при розгляді скарги, суд виконав вимоги кримінально-процесуального закону, а його висновки відповідають фактичним обставинам справи.
Зокрема було встановлено, що прокурор в оскаржуваній постанові попри вимогам Міністерства юстиції України вирішував питання суто щодо суддів які розглядали справи за позовами Української греко-католицької церкви села Сосулівка Тернопільської області до Тернопільської обласної державної адміністрації про передачу у користування культової споруди, без перевірки наявності підстав до порушення кримінальної справи відносно працівників інших органів державної влади.
Крім того, в матеріалах на підставі яких було відмовлено в порушенні кримінальної справи відсутнє попередження особи заявника про його відповідальність за неправдивий донос і відібрання від нього відповідної розписки, що є невід’ємною складової процедури прийняття заяв і повідомлень про злочин.
Враховуючи зазначене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції дослідивши матеріали, на підставі яких було прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, обгрунтовано встановив, що у особи, яка виносила постанову не було достатньо даних, для прийнятті такого рішення, а тому постанова суду є законною.
На підставі зазначеного та керуючись ст. ст. 365, 366, 382 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Постанову Печерського районного суду м. Києва від 03 липня 2009 року, якою задоволена скарга представника Міністерства юстиції України Паламарчук Елліни Валеріївни на постанову старшого прокурора відділу участі прокурорів у цивільному судочинстві представництв у Верховному Суді України та вищих спеціалізованих судах Головного управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури України Олексюка О.Б. від 25.03.2009 року про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом постановления завідомо неправосудних рішень, суддями, які розглядали справи за позовами Української греко-католицької церкви села Сосулівка Тернопільської області до Тернопільської обласної державної адміністрації про передачу у користування культової споруди, вказана постанова скасована, матеріали перевірки повернуті до Генеральної прокуратури України для проведення додаткової перевірки, залишити без змін, а апеляцію прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, - без задоволення.