Апеляційний суд Запорізької області
Справа №22-3742/ 2009 р. Головуючий у 1 інстанції: Нікандрова C.О.
Суддя-доповідач: Осоцький І.І..
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2009 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Мануйлова Ю.С.
суддів: Осоцького І.І., Полякова О.З.
при секретарі: Бурими В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Василівського районного суду Запорізької області від 12 червня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою,
ВСТАНОВИЛА:
У лютому 2009 року ОСОБА_3 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою.
В обгрунтування позову зазначав, що 14.02.2007 року поблизу с Відножине Василівського району, керуючи автомобілем ВАЗ 21150 д/н НОМЕР_1 рухаючись по автодорозі Василівка-Дніпрорудне-Веселе в напрямку смт. Веселе відповідач ОСОБА_2 не прийняв заходів безпеки і в порушення Правил дорожнього руху виїхав на полосу зустрічного руху і скоїв зіткнення з автомобілем під його керуванням. В результаті ДТП йому завдано тілесні ушкодження легкого та середнього ступеня тяжкості, пошкоджений автомобіль. За фактом ДТП Василевським РВ УМВС України було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України відносно ОСОБА_2. 05.02.2009 року постановою Василевського районного суду кримінальну справу за звинуваченням ОСОБА_2 закрито у зв'язку з актом амністії. У зв'язку з отриманими в результаті ДТП тілесними ушкодженнями ОСОБА_3 проходив тривалий курс лікування, оплата за яке проведена страховою компанією, додатково під час лікування ним проведені витрати на придбання рекомендованих лікарем продуктів харчування на суму 100 грн.. Після лікування йому рекомендовано продовжити лікування в умовах санаторію, витрати на поїздку в санаторій ним сплачено 80 грн..
Крім того, після отриманої травми він був позбавлений можливості продовжувати свою трудову діяльність в якості водія автобуса, оскільки йому було заборонено керування транспортними засобам по категорії «С», «Д», «Е». При роботі категорії «В» він став отримувати меншу заробітну плату, втрата заробітної плати станом на 01.01.2009 року склала 4900 грн. Під час ДТП значні пошкодження зазнав його автомобіль «Мерседес», за висновку товарно-автотехнічної експертизи вартість відновлювального ремонту складає 16343,02 грн., а за проведення експертизи ним сплачено 520 грн. За складання позовної заяви і представництво інтересів в суді ним сплачено 300 грн.
Крім того, внаслідок ДТП йому завдано моральну шкоду, він відчув сильний фізичний біль, тривалі у часі фізичні страждання, внаслідок ДТП був позбавлений використовувати свій автомобіль, внаслідок отриманої травми переведений на нижче оплачувану роботу.
Посилаючись на зазначені обставини просив суд, стягнути з відповідача на його користь матеріальну шкоду 22 243,15 грн., моральну шкоду 20000 грн., а також судові витрати.
У лютому 2009 року ОСОБА_4 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою.
В обґрунтування позову зазначала, що 14.02.2007 року з вини ОСОБА_2 сталося ДТП в результаті якого вона отримала тілесні ушкодження у вигляді перелому плечової кості правої руки. У зв'язку з отриманими тілесними ушкодженнями нею проведені витрати на проведення судово-медичної експертизи в сумі 62,33. Крім того, працюючи на момент ДТП приватним підприємцем у зв'язку з отриманою травмою і проходженням курсу лікування вимушена була п'ять місяців призупинити здійснення підприємницької діяльності, тому за цей період нею був втрачений дохід в сумі 7080 грн. Крім того, в результаті ДТП їй було завдано тілесних ушкоджень у зв'язку з якими вона пережила сильний фізичний біль, тривалі у часі фізичні страждання, пошкодження правої руки позбавили її можливості здійснювати підприємницьку діяльність, здійснювати роботи по господарству і догляд за чоловіком.
Посилаючись на зазначені обставини просила суд, стягнути з відповідача на його користь матеріальну шкоду 7 142,33 грн., моральну шкоду 10000 грн., а також судові витрати.
Ухвалою Василевського районного суду Запорізької області від 05.05.2009 року позовні заяви ОСОБА_3 і ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою об"єднано в одне провадження.
Рішенням Василівського районного суду Запорізької області від 12 червня 2009 року позовні вимоги задоволено частково.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 матеріальну шкоду в розмір 16221,57 грн., моральну шкоду в сумі 10000 грн., витрати на правову допомогу в сумі 300 грн., витрати на сплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 грн., разом загальну суму 26 551,57 грн..
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 матеріальну шкоду в розмірі 7 142,33 грн., моральну шкоду в сумі 7000 грн., витрати на сплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 грн., разом загальну суму 14 172,33 грн.
В іншій частині позову ОСОБА_3, ОСОБА_4 відмовлено.
ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушенням норм матеріального права просив рішення суду скасувати та постановити нове рішення, згідно якого: стягнути з нього на користь ОСОБА_3 матеріальну шкоду в розмірі 5834,82 грн., моральну шкоду в сумі 3000 грн., витрати на ІТЗ в сумі 30 грн., разом загальну суму 8834,82 грн.; стягнути з нього на користь ОСОБА_4 моральну шкоду в сумі 2000 грн., витрати на ІТЗ в сумі 30 грн., разом загальну суму 2030 грн..; в іншій частині позовних вимог до нього відмовити.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_3, ОСОБА_4 районний суд виходив з того, що матеріалами справи підтверджена вина відповідача у спричиненні позивачам матеріальної та моральної шкоди у визначеному судом розмірі.
З вказаним висновком суду першої і інстанції судова колегія погоджується.
З матеріалів справи вбачається, що вина відповідача у спричинені позивачам матеріальної та моральної шкоди внаслідок скоєнням ОСОБА_2 дорожньо-транспортної пригоди підтверджується кримінальною справою, у якій постановою Василевського районного суду Запорізької області від 05.02.2009 року було встановлено скоєння ОСОБА_2 злочину, передбаченому ч.1 ст. 286 КК України за ознаками порушення правил дорожнього руху, що спричинило потерпілим ОСОБА_3 і ОСОБА_4 середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Розмір, спричиненої позивачам матеріальної і моральної шкоди внаслідок скоєння ОСОБА_2 дорожньо-транспортної пригоди підтверджено висновками судово-медичних експертиз, за якими ОСОБА_3 і ОСОБА_4 внаслідок ДТП були завдані тілесні ушкодження середньої ступеня тяжкості, витратами на лікування з врахуванням втраченого внаслідок ушкодження здоров"я доходу позивачів, матеріалами експертного автотоварознанавчого дослідження вартості пошкодження автомобіля ОСОБА_3 з урахуванням вартості продажу автомобіля останнього.
Судом повно і об"єктивно досліджені наявні у справі докази, надана належна їх оцінка. Рішення суду ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для його зміни судова колегія не вбачає.
Доводи апеляційної скарги спростовуються матеріалами справи та не ставлять під сумнів висновок суду у цій справі.
Керуючись ст., ст. 307, 308, 313, 317 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Василівського районного суду Запорізької області від 12 червня 2009 року по цій справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців.