АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22-2944 Головуючий у 1 інстанції:
2009 р. Рибалко Н.І.
Суддя-доповідач: Бондар В.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2009 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Бондара В. О.
Суддів : Бабак A.M., Краснакутської О.М.
При секретарі: Петровій О.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою Приватного підприємства «Левіт Комплекс» на рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 09 квітня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до приватного підприємства «Левіт Комплекс», треті особи -ОСОБА_4, Дніпропетровська філія ВАТ «СП Універсальна» про стягнення шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
У квітні 2008 року ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до ПП «Левіт Комплекс», треті особи - ОСОБА_4, Дніпропетровська філія ВАТ «СП Універсальна» про стягнення шкоди.
В позові зазначала, що 08.03.2008 р. сталася ДТП за участю автомобіля Фольксваген, д.н. НОМЕР_1 під керуванням чоловіка позивачки - ОСОБА_5, який належить позивачу та автомобіля НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_4, що належить ПП "Левіт Комплекс». ДТП сталася з вини ОСОБА_4, про що свідчить постанова Марганцевського міського суду. Внаслідок ДТП її автомобіль зазнав механічних пошкоджень. Відповідно до висновку спеціаліста, вартість матеріальних збитків, завданих ОСОБА_3 становить 9 180,96 грн. Автомобіль позивача відновлений, вартість ремонту склала 9 700,80 грн.
Відповідно до заяви позивача про уточнення позовних вимог від 25.11.2008 p., страхова компанія виплатила частину страхового відшкодування в розмірі 8 133,58 грн., залишок невідшкодованого збитку складає 1 567,22 грн. Крім того позивач вказує, що ним були понесені витрати на проведення автотоварознавчого дослідження у розмірі 450,0 грн., витрати на повідомлення відповідача про час та місце товарознавчого дослідження та витрати на паливо в розмірі 249,11 грн., витрати на правову допомогу в розмірі 1000,0 грн., всього на загальну суму 2266,33 грн. Позивач також вказує на те, що йому було завдано моральної шкоди, яку оцінює у 850 грн. та шкоду.
Просив суд просить стягнути з відповідача ПП «Левіт Комплекс» на його користь матеріальну шкоду в розмірі 2 266,33 грн., моральну шкоду в розмірі 1 700, 0 грн. та судові витрати в розмірі 1 161,0 грн.
Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 09 квітня 2009 року позовні вимоги задоволені частково.
Стягнуто з ПП «Левіт Комплекс» на користь ОСОБА_3 матеріальну шкоду у розмірі 1567 грн. 22 коп., судові витрати 647 грн. 35 коп., витрати на правову допомогу -750 грн., всього стягнуто 2964,57 грн.
В задоволенні інших вимог ОСОБА_3 відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду ПП «Левіт Комплекс» в апеляційній скарзі вказує, що суд порушив норми матеріального та процесуального права, просить вказане рішення скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції і обставини справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за таких підстав.
Згідно ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_3 в частині відшкодування матеріальної шкоди, суд виходив з того, що оскільки працівник ПП „Левіт Комплекс" визнаний винним у скоєнні ДТП, повинен відшкодувати матеріальну шкоду, тому стягнув матеріальну шкоду у тому розмірі, який фактично понесла ОСОБА_3 у зв'язку з ремонтом автомобіля, незважаючи на те, що відповідно висновку спеціаліста № 42 експертно автотоварознавчого дослідження по визначенню розміру матеріальної шкоди від 20 березня 2008 року розмір матеріальної шкоди менший.
Колегія суддів вважає, що розглядаючи спір, суд першої інстанції повно та всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, на які посилалися сторони, дав належну правову оцінку правовідносинам, які склалися між учасниками процесу та закон, що іх регулює.
Судом встановлено, що відповідно до висновку спеціаліста № 42 від 20 березня 2008 року розмір матеріальної шкоди спричиненої власнику автомобіля позивачки складає 9180,96 грн. В листопаді 2008 року СК „Універсальна" виплатила позивачу частину страхового відшкодування у розмірі 8133,58 грн.
Однак, фактично позивачем під час ремонту понесені витрати у більшій сумі, що становить 9700,80 грн. та підтверджено актом виконаних робіт № 156 від 29 квітня 2008 року, квитанцією № 6-а від 29 квітня 2008 року, тобто невідшкодованою залишилась шкода у розмірі 1567,22 грн. - сума реальних збитків понесених позивачкою внаслідок ДТП, яка підлягає стягненню з відповідача.
Таким чином, висновок суду відповідає вимогам ст.1192 ЦК України, згідно якої розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що рішення суду є обгрунтованим, постановлено з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду, а тому підстав для скасування рішення та ухвалення нового, колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Левіт Комплекс» відхилити.
Рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 09 квітня 2009 року по цій справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.