Судове рішення #9570067

Справа №22 -2157      2009 р. Категорія: 33

Головуючий у суді першої інстанції       Сєчко В.Л. Суддя - доповідач Якута О.І.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2009 року м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду

Вінницької області в складі:

головуючої: Якути О.І.

суддів: Міхасішина І.В., Копаничук С.Г.

при секретарі: Яблонській І.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за апеляційною скаргою Головного управління Державного казначейства України у Вінницькій області на рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 02 червня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державного казначейства України у Вінницькій області, Козятинського РВ УМВС України у Вінницькій області, відділу державної виконавчої служби Козятинського районного управління юстиції про відшкодування шкоди, -

встановила:

Рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 02 червня 2009 року позов ОСОБА_2 задоволено. Ухвалено стягнути з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України, передбачені для відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду, списавши їх органами Державного казначейства України на користь ОСОБА_2 в сумі 14028, 95 грн.

В апеляційній скарзі Головне управління Державного казначейства України у Вінницькій області ставить питання про скасування рішення суду першої інстанції та направлення справи на новий розгляд, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права та вирішення судом питання про права та обов'язки особи, яка не брала участь у справі.

Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду, в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що дана скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 22 грудня 2006 року працівниками міліції Козятинського РВ УМВС України у Вінницькій області у приватного підприємця ОСОБА_2, було вилучено 59 найменувань піротехнічних засобів, про що 13 січня 2007 року був складений протокол про адміністративне правопорушення зач.1 ст. 195-6 КупАП.

Постановою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 29 січня 2007 року, ОСОБА_2 був визнаний винним у вчиненні правопорушення , передбаченого ч.1 ст. 195-6 КУпАП України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 595 грн. з конфіскацією піротехнічних засобів в кількості 59 найменувань. 03 липня 2007 року на виконання цієї постанови суду було відкрито виконавче провадження у справі.

Постановою Верхового Суду України від 16 листопада 2007 року постанову Козятинського міськрайонного суду від 29 січня 2009 року скасовано , а справу направлено на новий розгляд.

14 грудня 2007 року постановою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 195-6 КУпАП України закрито за відсутністю в діях ОСОБА_2 події та складу адмінправопорушення.

17 грудня 2007 року на виконання постанови Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 29 січня 2007 року піротехнічні засоби в кількості 59 найменувань були знешкоджені комісією під головуванням начальника Козятинського РВ, а 20 грудня 2007 року виконавче провадження уданій справі було закінчено.

'27 грудня 2007 року на адресу Козятинського РВ УМВС України у Вінницькій області була направлена постанова Козятинського міськрайонного суду від 14 грудня 2007 року для виконання.

Постановою апеляційного суду Вінницької області від 24 березня 2008 року постанову судді Козятинського міськрайонного суду від 14 грудня 2007 року скасовано, а справу повернуто на новий розгляд.

Постановою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 12 травня 2008 року ОСОБА_2 було визнано винним у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 195-6 КУпАП України, а провадження у справі закрито у зв'язку із закінченням строку притягнення о адміністративної відповідальності.

В жовтні 2008 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відділення Державного казначейства України в Козятинському районі Вінницької області про відшкодування шкоди.

03 листопада 2008 року ухвалою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від було відкрито провадження у даній справі.

Ухвалою цього ж суду від 04 грудня 2008 року було проведено заміну відповідача та притягнуто до участі в справі як відповідача Головне управління Державного казначейства України у Вінницькій області та ухвалою від 17 лютого 2009 року було притягнуто як співвідповідачів Козятинський РВ УМВС України у Вінницькій області та відділ Державної виконавчої служби Козятинського міськрайонного управління юстиції.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що право на відшкодування шкоди в розмірі вартості конфіскованого та знищеного майна виникло у ОСОБА_2 після винесення постанови від 14 грудня 2007 року про закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення, яка підлягає стягненню за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених для цієї мети.

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд якщо суд вирішив питання про права і обов'язки осіб, які не брали участь у справі.

Згідно із ст.4 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду» відшкодування шкоди, передбаченої зокрема п. 4 ст.3 цього Закону, у випадку закриття справи про адміністративне правопорушення, провадиться за рахунок коштів державного бюджету.

За змістом ч.4 ст.29 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» відшкодування відповідно до закону шкоди, заподіяної громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури, а також судів у 2009 році за вимогою органів державної виконавчої служби здійснюється органами Державного казначейства України, в межах бюджетних призначень, затверджених у Державному бюджеті України на цю мету.

Відповідно до п. І.І., 1.2. «Порядку виконання Державним казначейством України рішень суду щодо відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури, а також судів», затвердженого наказом Державного казначейства України від 04 лютого 2008 р. №39, виконання судових рішень, які передбачають відшкодування шкоди у даній категорії справ здійснюється Державним казначейством України за попереднім інформуванням Міністерства фінансів України за вимогою органів державної виконавчої служби за черговістю їх надходження, за рахунок і в межах бюджетних асигнувань, затверджених у Державному бюджеті на цю мету.

Згідно із п.2.1 даного Порядку для забезпечення проведення безспірного списання коштів у Державному казначействі України відкривається рахунок на ім'я Державного казначейства України.

Судом першої інстанції було направлено запит до Державного казначейства України (вул. Бастіонна, 6 м. Київ) з проханням надати номер єдиного казначейського рахунку, з якого проводиться безспірне списання коштів на користь фізичної особи (а.с. 61).

Оскаржуваним рішенням суд ухвалив стягнути з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України, передбачені для відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду, списавши їх органами Державного казначейства України на користь позивача, тим самим зобов'язавши саме Державне казначейство України, а не Головне управління Державного казначейства України у Вінницькій області відшкодувати завдану ОСОБА_2 шкоду.

Таким   чином,   суд   вирішив   питання   про   права  та   обов'язки   особи, Державного казначейства України, яка не була залучена до участі в справі

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 307, 311, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу Головного управління Державного казначейства у Вінницькій області України задоволити.

Рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 02 червня 2009 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та протягом двох місяців може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація