22-9237/09
Головуючий у першій інстанції Антипова Л.О.
УХВАЛА
25 вересня 2009 року м. Київ
Суддя колегії суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду м. Києва Штелик С. П., розглянув справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 12 серпня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_4, зацікавлені особи Головне управління юстиції в м. Києві, відділ реєстрації актів громадянського стану Дніпровського районного управління юстиції в м. Києві про встановлення факту батьківства та визнання права на спадкування, -
Встановила :
Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 12 серпня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_5 задоволено.
Не погоджуючись з таким рішенням, ОСОБА_2 звергнувся до суду з апеляційною скаргою, яка не відповідає вимогам ст. ст. 294-295 ЦПК України, зокрема пропущено строк для подачі апеляційної скарги.
Згідно вимог ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.
З матеріалів справи вбачається, що двадцятиденний строк для подачі апеляційної скарги після подання заяви про апеляційне оскарження з урахуванням вихідних днів сплинув 02 вересня 2008 року, а апеляційна скарга була подана лише 08 вересня 2009 року, тобто з пропуском встановленого законом строку.
Відповідно до п.3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 з заявою про поновлення строку не звертався, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без розгляду.
Керуючись ст. ст. 294-295, ЦПК України, суддя , -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 12 серпня 2009 року залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.