Судове рішення #9568092

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22-4082     Головуючий у 1 інстанції:

2009 р.     Іванченко М. В.

Суддя-доповідач: Бондар В.О.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2009 року     м.  Запоріжжя

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого: Бон дара В. О.
Суддів: Крилової О.В.

Краснокутської О.М.  При секретарі: Петровій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Пологівського районного суду Запорізької області від 17 липня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИЛА:

19 травня 2009 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_5 про стягнення аліментів.

В позові зазначав,  що ОСОБА_5 є його сином,  якого він виховав. 25 листопада 2008 року він подарував сину належну йому 1/2 частину квартири за адресою: АДРЕСА_1. 16 березня 2009 року ОСОБА_5 переніс інсульт,  внаслідок чого потребує сторонньої опіки та матеріальної допомоги на лікування.

Просив суд стягнути з ОСОБА_5 аліменти в твердій грошовій сумі 500 грн. щомісячно.

Рішенням Пологівського районного суду Запорізької області від 17 липня 2009 року позовні вимоги задоволені частково.

Стягнуто з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 аліменти на його утримання в розмірі 150 грн. щомісячно до закінчення ОСОБА_4 лікування.

Стягнуто з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 витрати за надання правової допомоги пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 285 грн.

Не погоджуючись з рішенням суду ОСОБА_4 в апеляційній скарзі вказує,  що суд порушив норми процесуального права,  просить вказане рішення змінити та стягнути на його користь аліменти в сумі 300 грн. до закінчення лікування.

Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідь судді-доповідача,  пояснення учасників процесу,  перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції і обставини справи в межах доводів апеляційної скарги,  колегія суддів приходить до висновку,  що апеляційна скарга підлягає задоволенню за таких підстав.

За змістом  ст.  307 ЦПК України за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апеляційний суд має право змінити рішення.

Відповідно до  ст.  309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції або зміни рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи.

Відповідно до ч. 1  ст.  202 СК України повнолітні дочка,  син зобов'язані утримувати батьків,  які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Задовольняючи позовні вимоги частково та стягуючи на користь позивача аліменти на його утримання в сумі 150 грн. щомісячно до закінчення лікування,  суд виходив з матеріального та сімейного стану ОСОБА_5,  який отримує мінімальну заробітну плату та має на утриманні непрацюючу дружину на неповнолітню дитину.

Разом з тим судом не враховано,  що ОСОБА_5 та його дружина працездатного віку,  мають можливість працювати,  ОСОБА_5 в листопаді 2008 року отримав від батька 1/2 частину будинку в подарунок.

ОСОБА_4 має вкрай тяжкий стан здоров'я,  згідно медичної довідки (а.с.  48) потребує постійної сторонньої допомоги протягом всього життя,  тому,  за зазначених обставин,  має недостатню пенсію для нормального існування.

За таких обставин,  колегія суддів вважає за необхідне збільшити розмір аліментів на утримання батька до 300 грн. в місяць.

Керуючись  ст.  ст.  307,  309,  313,  316,  317 ЦПК України,  колегія суддів,  -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 задовольнити.

Рішення Пологівського районного суду Запорізької області від 17 липня 2009 року по цій справі змінити в частині розміру стягнутих аліментів. Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 аліменти на його утримання в розмірі 300 грн. щомісячно до зміни майнового стану ОСОБА_4.

В іншій частині рішення суду залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення,  проте може бути оскаржене шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація