Судове рішення #9567170

Справа  № 22-ц- 492 /2010 р.

   У Х В А Л А

14 січня 2010 року                                   м. Харків

          Суддя судової колегії судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області Бурлака І.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на заочне рішення Київського районного суду м. Харкова від 20 липня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, -

в с т а н о в и в:

          Заочним рішенням Київського районного суду м. Харкова від 20 липня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_3 задоволено.

         Не погоджуючись з рішенням суду, 07 серпня 2009 року відповідно до вимог ч. 1 ст. 228 ЦПК України ОСОБА_2 подав заяву про перегляд заочного рішення, яку ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 22 вересня 2009 року залишено без задоволення.

         23 грудня 2009 року ОСОБА_2 звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати заочне рішення Київського районного суду м. Харкова від 20 липня 2009 року.

         Апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду, виходячи з наступного.

         Згідно з ч. 4 ст. 231 ЦПК України у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.

         Відповідно до вимог ч. 1 ст. 294, ч. 4 ст. 295 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

         Крім того, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

         Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подає, не знайде підстав для поновлення строку.

         З матеріалів справи вбачається, що ухвалу про залишення без задоволення заяви ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення постановлено 22 вересня 2009 року, а апеляційну скаргу подано 23 грудня 2009 року (а. с. 69, 74, 75).

         Заяву про апеляційне оскарження ОСОБА_2 не подавав.

         При цьому, згідно з ч. 4 ст. 295 ЦПК України останній день подачі апеляційної скарги – 2 жовтня 2009 року.  

         Таким чином, апеляційну скаргу подано з перебігом строку.

         Враховуючи, що заява про поновлення строку на апеляційне оскарження заочного рішення суду в матеріалах справи відсутня, не міститься таке клопотання і в самій апеляційній скарзі, в зв’язку з чим апеляційна скарга ОСОБА_2 згідно вимог ч. 3 ст. 294 ЦПК України залишається без розгляду.

         ОСОБА_2 не позбавлений права звернутися до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження.

         На підставі викладеного, керуючись ч. ч. 2, 3 ст. 294 ЦПК України, суддя, -

                              у х в а л и в:

          Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на заочне рішення Київського районного суду м. Харкова від 20 липня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди залишити без розгляду.

         Справу повернути до Київського районного суду м. Харкова.

         Ухвала набирає законної сили негайно і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.

 

               

      Суддя                                                                                                     І.В. Бурлака

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація