РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«12» листопада 2009 р. судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого – Овсяннікової А.І.
суддів – Коваленко І.П.
– Пшенічної Л.В.,
при секретарі – Черниш К.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 07 жовтня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2009 року ОСОБА_3 звернулась до суду з позивом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
В обґрунтування позову ОСОБА_3 вказала, що 11 червня 2005 року перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем.
Від шлюбу мають дочку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, зовсім нею не цікавиться, а дитина хворіє, тому просить стягти з відповідача аліменти у розмірі 2000 гривень.
Відповідач позов визнав частково; згоден виплачувати по 200 грн. допомоги, оскільки не працює.
Рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 07 жовтня 2009 року позов задоволено частково: з відповідача на користь позивачки на утримання дитини стягнуто одну тисячу гривень.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду змінити, зменшити розмір стягнення аліментів до 200 гривень, посилаючись на те, що він безробітний; сплачує виплати за придбану по кредит квартиру.
Колегія суддів, вислухав суддю-доповідача, пояснення зв’явившихся осіб, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги вважає, що скарга підлягає задоволенню частково, а рішення суду – зміни.
Як встановлено судом і підтверджується матеріалами справи сторони з 11 червня 2005 року перебувають в зареєстрованому шлюбі.
Від шлюбу мають дочку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягуючи аліменти на утримання дитини суд першої інстанції обґрунтовано виходить з тих обставин, що відповідач добровільно не надає допомогу на утримання дитини.
З пояснень позивачки вбачається, що відповідач не піклуються за дитину, не приділяє їй належної уваги. Особисто вона позбавлена можливості оздоровлювати дитину.
Отже, висновок суду щодо необхідності стягнення аліментів відповідає вимогам ст.ст. 180, 182, 184 СК України.
Що стосується розміру стягнення, то судова колегія вважає необхідним його зменшити оскільки відповідач на даний час не працює.
Однак дана сума не повинна становити 200 грн., як вказує відповідач, оскільки така сума занадто мала для створення умов щодо повноцінного розвитку дитини.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.1 п.3; 309 ч.1 п.3; 313; 314; ч.2, 316, 317, 319, 325 ЦПК України колегія суддів, -
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 – задовольнити частково.
Рішення Ленінського районного суду м. Харькова від 07 жовтня 2009 року у частині розміру аліментів – змінити: зменшити розмір аліментів, стягнутих з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 з однієї тисячі гривень до дев’ятисот гривень.
В інший частині рішення суду залишити без зміни.
Рішення суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту його проголошення однак може бути оскаржено безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий: /підпис/
Судді: /підпис/
Копія вірна
- Номер: 11-кс/774/2147/15
- Опис:
- Тип справи: клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 5694
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Дніпропетровськ)
- Суддя: Овсяннікова Антоніна Іванінва
- Результати справи: відмовлено в задоволенні заяви (клопотання)
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.10.2015
- Дата етапу: 19.10.2015