Справа № 22-ц -4099/2009 рік Головуючий 1 інст. – Малюкін Ю.П.
Категорія–порядок користування земельною ділянкою Доповідач – Пономаренко Ю.А
У Х В А Л А
І М Е Н Е М УКРАЇНИ
29 вересня 2009 року
Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого - судді Кукліної Н.О.
суддів – Пономаренко Ю.А., Черкасова В.В.
при секретарі: Каплоух Н.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою прокурора Великобурлуцького району Харківської області на рішення Великобурлуцького районного суду Харківської області від 09 червня 2009 року за позовною заявою Червонохвильської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області до ОСОБА_1, за участю в якості третьої особи без самостійних вимог відділу земельних ресурсів Великобурлуцькому районі Харківської області про поновлення строку позовної давності та визнання Державного акту на земельну ділянку недійсним,
В С Т А Н О В И Л А :
Червонохвильська сільська рада звернулась із позовом до ОСОБА_1 про поновлення строку позовної давності та визнання Державного акту на право приватної власності на ім'я відповідача на земельну ділянку площею 0.61 га., розташованої на території Червонохвильської сільської ради Великобурлуцького р-ну Харківської області серії ХР №07-00-62048 від 04.08.1997р. недійсним, зазначаючи, що підставою для виготовлення Державного акту було підроблене колишнім секретарем цієї ради ОСОБА_2 рішення сільскої ради №12 від 08.07.1997р., за що остання була притягнута до кримінальної відповідальності. Позивач також зазначив, що про це порушення закону дізнався лише 20.03.2008 р. із протесту прокурора Великобурлуцького р-ну і ці причини вважав поважними. Також в обгрунтування позовних вимог, із посиланням на протокол засідання виконавчого комітету Червонохвильської сільської ради 08.07.1997 р. зазначає, що питання про прийняття рішення про виготовлення Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку на ім'я ОСОБА_1 не розглядалося.
Рішенням Великобурлуцького районного суду Харківської області від 09 червня 2009 року в задоволенні позову було відмовлено.
В апеляційній скарзі прокурора Великобурлуцького району Харківської області поставлене питання про скасування рішення суду, та про направлення справи на новий судовий розгляд до суду першої інстанції посилаючись на ті обставини, що рішення суду ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального закону.
Вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст.303 ЦПК України апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Суд першої інстанції задовольняючи позов виходив з того, що
Судова колегія погоджується з такими висновками суду першої інстанції, оскільки вони правильні, обгрунтовані та відповідають фактичним обставинам у справі та роз’ясненням, які містяться у Постанові Пленуму Верховного суду України від 16.04.2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ».
Згідно до ст.11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за заявою осіб, в межах заявлених ними вимог і на підставі надання сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, доказів.
З матеріалів справи вбачається, що
Згідно протоколу засідання
Рішенням сільської ради від земельна ділянка складає: 9,90 м.
Судовим розглядом було правильно встановлено, що
Судом 1 інстанції правильно встановлено, що
Згідно кадастрової
Суд 1 інстанції правильно зазначив, що порушень при
Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 16.04.2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з ч.3 ст.152 ЗК України шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших передбачених законом способів.
Захисту в порядку цивільного судочинства підлягають права власників та користувачів земельних ділянок відповідно до ст.ст.125-126 ЗК України, згідно яким право власності та право користування земельними ділянками підтверджується тільки Державним актом на землю.
Згідно ст. 106 ЗК України власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними.
Згідно ст. 107 ЗК України Основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації.
Суд 1 інстанції дійшов правильного висновку,
Тому судова колегія погоджується з висновком суду 1 інстанції, що рішенням сільської ради від
Суд 1 інстанції вирішуючи спір дійшов правильного висновку, що оскільки Відповідно до ст.308 ЦПК України, суд апеляційної інстанції відхиляє апеляційну скаргу, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального та процесуального права
При такому положенні судова колегія вважає, що суд повно та всебічно дослідив усі обставини по справі, дав їм належну оцінку і постановив законне та обґрунтоване рішення з додержанням вимог матеріального та процесуального закону.
Інші доводи апеляційної скарги висновки суду не спростовують
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 304, п.1ч.1ст. 307, 308, п.1 ч.1313, 314, 315, 317 ЦПК України, судова колегія, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу прокурора Великобурлуцького району Харківської області відхилити.
Рішення Великобурлуцького районного суду Харківської області від 09 червня 2009 року залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.
Головуючий -
Судді -