ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
№2 - а -7690/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 серпня 2007 року м. Вінниця
Вінницький окружний адміністративний суд
у складі:
головуючого – судді: Мельник-Томенко Жанни Миколаївни,
за участю секретаря судового засідання: Пивовар Інни Михайлівни,
представника позивача: Горобець Юлії Сергіївни,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Плебанівське» про відшкодування заборгованості по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне стархування у розмірі 967,99 гривень,
в с т а н о в и в:
Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області звернулося до суду з позовом до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Плебанівське» про відшкодування заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 967,99 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по страхових внесках перед управлінням Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області у розмірі 967,99 гривень. Позивач змушений був звернутися до суду щодо стягнення заборгованості.
В судове засідання представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився проте, надав суду письмову заяву, в якій борг визнає та просить суд розглядати справу у його відсутності.
Вислухавши пояснення представника позивача, та дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Плебанівське» зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України у Шаргородському районі 20.03.2000 року за № 2502019.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-IVпередбачено, що платники внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, що обрали особливі спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цвільно-правового характеру.
Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону України '"Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IVвід 09.07.2003 року та п. 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-1. передбачено, що страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. На підставі ст. 20 Закону України № 1058-IVта п. 5 Інструкції відповідач до 20 числа наступного за звітним, щомісяця зобов’язаний сплачувати страхові внески.
Управлінням Пенсійного фонду України у Шаргородському районі відповідачу було направлено вимогу на заборговану суму за квітень 2007 року - 967.99грн.(вимога ю-123)по якій не сплачено борг до Пенсійного фонду.Тобто,дана вимога не оскаржувалась підприємством та є узгодженою.
В силу ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
У відповідності зі ст. 8 Закону України „Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду. В порушення вказаної норми закону, підприємством виплачувалась заробітна плата без перерахування внесків до Пенсійного фонду.
Вказані порушення вимог чинного законодавства щодо несвоєчасності сплати страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування, допущені СТОВ «Плебанівське» ставлять під загрозу своєчасність виплати пенсій,чим порушується право громадян на державне пенсійне забезпечення,що в свою чергу негативно впливає на інтереси держави.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70,71, 79, 86, 94,128, 158, 163,167,255, 257 Кодексу адміністративного судочинства, -
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Плебанівське» (с. Плебанівка, вул..Кірова,23 Шаргородський р-н., Вінницька обл., 23501 р/р 26007055300256 в Приватбанк МФО 302689) на користь управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі (вул. Леніна, 222, м. Шаргород, Вінницька область, р/р 25603323711203 ВАТ «Ощадний банк України», МФО 302076; код ЄДРПОУ 24900872), 967,99 гривень боргу зі сплати збору на обов‘язкове державне пенсійне страхування .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження або після розгляду апеляційної скарги у випадку її подання будь-якою зі сторін.
Постанова може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про оскарження постанови до Вінницького окружного адміністративного суду в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя : Мельник-Томенко Ж.М.