Судове рішення #955542
Справа № 2о-2/2007 р

Справа № 2о-2/2007 р. РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.03.2007 року Ємільчинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючої-судді                                             Прищепи Т.П.

народних засідателів                                        ОСОБА_4, ОСОБА_5

при секретарі                                                  Денисюку О.В.

з участю заявниці                                            ОСОБА_1

представника заінтересованої особи                 ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Ємільчине справу за заявою ОСОБА_1про визнання громадянки недієздатною -

встановив:

ОСОБА_1звернулася до Ємільчинського районного суду з заявою, в якій просила суд постановити рішення котрим визнати, ОСОБА_2недієздатною.

В заяві вказала, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження є її рідною сестрою і проживає в АДРЕСА_1

З 2004 року ОСОБА_2 є інвалідом 2-ї групи у зв'язку з загальним захворюванням, та перебуває на обліку в лікаря-психіатра Ємільчинської районної поліклініки, неодноразово лікувалася в Житомирській обласній психіатрічній лікарні.

Через хворобу вона не може розуміти значення своїх дій, керувати ними, не може розпоряджатися коштами, вчиняє непристойні вчинки і потребує опіки.

В судовому засіданні заявниця підтримала заявлені вимоги, викладені в заяві і просила їх задоволити.

Представник заінтересованої особи не заперечив проти визнання ОСОБА_2 - недієздатною.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦК України суд може визнати фізичну особу недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Вислухавши думку заявниці, представника заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.

ОСОБА_2, з 1998 року страждає хронічним, психічним захворюванням, в формі шизофренії параноїдної, є інвалідом 2-ї групи по психічному захворюванню, до продуктивного спілкування мало спроможна, орієнтована у власній особі , дезорієнтована в часі та просторі, за поточним часом не слідкує. Контакту не доступна, на питання не відповідає, увагу практично не можливо привернути, заторможена, голова опущена, в очі не дивиться. Не усвідомлює ситуації та питання, яке вирішується, виявляє виражене інтелектуально-мнестичне зниження, дезорієнтована в соціально-побутовому плані. Емоційно збіднена, маловиразна, дещо лабільна. Ступінь наявного у ОСОБА_2 слабоумства настільки виражений, що вона не може давати зміст своїм діям та керувати ними, в даний час потребує стороннього догляду, що підтверджується актом судово-психіатрічної експертизи, від 16.01.2006 року № 164-2006.

Таким чином, враховуючи все вищевказане, суд приходить до висновку, що заява обґрунтована та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, 240, 241, 292, 294 ЦПК України, ч. 1 ст. 39 ЦК України, суд -

вирішив:

Заяву ОСОБА_1~ задоволити.

Визнати недієздатною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженку та жительку АДРЕСА_1

Копію рішення суду, після набрання законної сили направити органові опіки та піклування Серединської сільської ради, Ємільчинського району Житомирської області, для призначення ОСОБА_2- опіки.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація