№ 2-206/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
11 червня 2010 року Бершадський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого Полотнянка Ю.П.
при секретарі Дончик О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну
справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Яланецької сільської ради Бершадського району про розподіл спадкового майна,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Яланецької сільської ради Бершадського району про розподіл спадкового майна, стверджує, що після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 18.03.2002 року, він має право на отримання спадщини в порядку спадкування за законом.
Спадковим майном є 1/5 частина житлового будинку та господарських споруд в сАДРЕСА_1
Він є спадкоємцем по закону на майно померлої, але належним чином оформитись в правах спадкоємця позбавлений можливості, оскільки нотаріусом йому відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно з тих підстав, що він не прийняв спадщину та не являюсь спадкоємцем ні по закону ні по заповіту.
З даною відмовою він не згоден зі слідуючих підстав.
Згідно ст. 1268 ч. 3 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Як підтверджується довідкою Яланецької сільської ради №156 від 10.02.2010 року він постійно проживав із покійною ОСОБА_3 на момент її смерті, тому вважаєтьсь таким, що прийняв її, крім того від спадщини в шестимісячний строк не відмовився.
Згідно ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.
Згідно п. 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» при вирішенні спору про право на спадщину осіб, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини (четверта черга спадкоємців за законом), судам необхідно враховувати правила частини другої статті 3 СК про те, що сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
Він проживав з покійною ОСОБА_3 однією сім’єю з 1991 року і до її смерті, вони були пов’язані спільним побутом, так як були співвласниками будинку, то мали взаємні права та обов’язки по його утриманню та користуванню ним, що підтверджую довідкою Яланецької сільської ради №156 від 10.02.2010 року та виписками з по господарської книги Яланецької сільської ради за період з 1991 року по 2005 рік.
Оскільки він постійно проживав зі спадкодавцем однією сім’єю більше п’яти років до часу її смерті, тому вважається таким, що прийняв спадщину, є спадкоємцем четвертої черги за законом, а значить за ним має бути визнано право власності на спадкове майно.
Позивач ОСОБА_1 позов підтримав та просить його задовольнити, про що надав суду письмову заяву.
Відповідач Яланецька сільська рада позов визнала повністю, про що надала суду письмову заяву, просить справу розглянути у відсутність її представника.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити згідно з вимогами ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Керуючись ст. 344 ЦК України, ст. 10, 60, 81, 88, 174, 209, 212 - 215, 223 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 як за спадкоємцем за законом право власності на спадкове майно ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а саме, на 1/5 частину житлового будинку та господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1 загальною площею 66,8 кв.м., житловою площею 38,1 кв.м., а саме житловий будинок – А, вхідний майданчик – а, літня кухня – Б, сарай – Б1, погріб – Б1/під, гараж – Г, огорожа - 1-3, вартістю спадкового майна на день смерті 6841 грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
С у д д я :